Slávny fotograf Rankin a speváčka Stefflon Don vytvorili v spolupráci so spoločnosťou Samsung ikonickú sériu fotografií smartfónom Galaxy S21 Ultra 5G

0
1246

Rankin a Stefflon Don vytvorili sériu portrétov a ďalších snímok, aby uctili generáciu, ktorá ich inšpirovala.

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila novú sériu fotografií urobených novým smartfónom Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, ktorých autorom je svetovo preslávený fotograf Rankin. Spolupracoval na nich s britskou rapperkou, speváčkou a pesničkárkou Stefflon Don. Celá séria vzdáva poctu ikonickým popkultúrnym hrdinkám 80. rokov. Tie boli pre súčasné hviezdy typu Stefflon Don veľkou inšpiráciou, priniesli do kultúry prevratné zmeny a uvoľnili cestu novej generácii vizionárov.

Rankin a Stefflon Don spojili ducha 80. rokov s energiou dnešných sociálnych médií a hravou formou tak oživili nadčasovú éru. Okrem fotografií patria do série aj videoklipy a ďalší obsah pre Instagram a TikTok. O farby, štýl a estetiku všetkých obrazových záznamov sa postaral nový telefón Samsung Galaxy S21 Ultra 5G.

Galaxy S21 Ultra 5G posúva vo svete inteligentných telefónov hranice možného, ​​čo ocenili aj Rankin a Stefflon Don – vďaka novému smartfónu si mohli vyskúšať nový spôsob kreatívneho vyjadrenia a zdieľania na sociálnych sieťach. Tie sú živnou pôdou pre nové umelecké formy – celá mladá generácia ich využíva k tvorivej činnosti, na komunikáciu aj na zdieľanie zážitkov na mobilných zariadeniach. Vďaka aktuálnemu projektu a výkonnému telefónu Galaxy sa k tomuto trendu mohol pripojiť aj Rankin.

Ten celú akciu komentoval slovami: „Moja tvorba stojí na skúmaní nových techník a metód, prostredníctvom ktorých vzniká prevratný obsah. Stefflon Don, Samsung  a Galaxy S21 Ultra 5G mi umožnili úplne nový spôsob kreatívneho vyjadrenia sa, pričom som mohol zostať verný svojim zásadám a étosu. Pomocou smartfónu som mal možnosť robiť všetko, čo ma baví a čo viem – vymýšľať, fotografovať, natáčať, upravovať, strihať a produkovať obsah vhodný pre sociálne médiá. Nikdy mi nenapadlo, že by niečo podobné bolo možné. Okrem toho som skutočne rád, že sme týmto spôsobom mohli uctiť legendy osemdesiatych rokov, ktoré toho toľko urobili pre slobodu vyjadrenia a inšpirujú nové generácie dodnes.“

Stefflon Don dodala: „Hviezdy osemdesiatych rokov vydláždili cestu súčasným umelkyniam a umelcom, takže im do značnej miery vďačím za úspech. Bola to fantastická príležitosť, spoločne so Samsungom a Rankinom si uctiť ich úžasný štýl a energiu.“

Rankin pri práci naplno využil možnosti profesionálneho fotoaparátu Galaxy S21 Ultra 5G s funkciou 8K Video Snap – natáčal video v rozlíšení 8K a vybrané jednotlivé okienka ukladal ako samostatné snímky. Vznikla z toho séria fotografií a videozáznamov s vynikajúcim obrazom a množstvom detailov, ktoré bolo možné okamžite a bez problémov zdieľať na sociálnych sieťach. Vďaka funkcii Director ‚s View si Rankin mohol prezerať scénu z rôznych uhlov, prepínať medzi zábermi a hľadať optimálny pohľad, ktorý by zvýraznil spomínané retro vyznenie v duchu osemdesiatych rokov. Mohol tiež súčasne natáčať fotoaparátmi na prednej i zadnej strane, zaznamenávať reakcie v reálnom čase vďaka funkcii Vlogger View, mal k dispozícii náhľad uhla záberu a mohol ho meniť či zoomovať oboma smermi, aby scénu so Stefflon Don, ako ústredným motívom, podľa ľubovôle priblížiť či oddialiť. Vďaka funkcii Live Thumbnails mu neušiel jediný zaujímavý pohľad na scénu. A mohutný stonásobný Space Zoom mu umožnil niekoľko neuveriteľne detailných, stabilizovaných záberov.

Galaxy S21 Ultra 5G tvorí najnovšiu kapitolu v desaťročnej histórii série Galaxy, ktorej zástupcovia po celú dobu prinášajú užívateľom špičkové mobilné technológie a služby. Súčasnú generáciu tvoria tri nové modely pre každý životný štýl. Galaxy S21 5G a Galaxy S21+ 5G ponúkajú nevídané zážitky pre užívateľov, ktorí si chcú užiť každý okamih naplno. Galaxy S21 Ultra 5G potom predstavuje absolútnu špičku súčasnej technológie pre tých, ktorí chcú byť vždy o krok napred a odmietajú kompromisy.

Odvážny ikonický dizajn, fotografie a videozáznamy profesionálnych kvalít, špičkový displej a bohaté možnosti konektivity, to všetko z modelov série Galaxy S21 5G robí inteligentné telefóny, ktoré prepisujú históriu a z každého okamihu robia jedinečný zážitok.

Prístroje typu Samsung Galaxy S21 5G a sila sociálnych médií umožňujú príslušníkom nových generácií slobodne sa vyjadriť a prešľapávať cestu tým, čo prídu po nich.

Viac informácií o telefónoch série Galaxy S21 5G nájdete na internetových stránkach http://www.samsungmobilepress.com, news.samsung.com/galaxy alebo www.samsung.com/sk/smartphones/galaxy-s21-ultra-5g/. Informácie o modeloch Galaxy S21 5G a S21+ 5G nájdete na webe www.samsung.com/sk/smartphones/galaxy-s21-5g/.

Rankin

Rankin je britský fotograf, vydavateľ a filmový režisér. Venuje sa celému radu žánrov od portrétnej fotografie po dokumentaristiku, pred objektívom mu pózovali napríklad Rolling Stones, David Bowie, Kate Moss, Kendall Jenner alebo kapela Queen.

V roku 1992 spoločne s Jeffersonom Hackem založil vplyvný časopis Dazed & Confused. Ako vydavateľ má na konte časopisy AnOther a AnOther Man, viac ako 40 kníh a tiež módny magazín a digitálnu platformu Hunger.

Okrem jeho vlastných publikácií vytlačili jeho snímky časopisy ako Elle, Vogue, Esquire, GQ, Rolling Stone či Wonderland, vystavoval v prestížnych galériách po celom svete (napr. V Múzeu moderného umenia MoMA v New Yorku alebo v Múzeu Viktórie a Alberta v Londýne).

Ako filmový režisér a šéf spoločnosti Rankin Film má na konte reklamné kampane pre firmy ako Nike, L’Oreal, Dove, Pantene, Diageo, Women ‚s Android či Comic Relief. Natočil klipy pre Miley Cyrus, Ritu Oru alebo Kelis. Jeho snímky a filmy sa stali pevnou súčasťou súčasnej ikonografie.

Žije v Londýne s manželkou Tuuli a štyrmi psami. Volajú sa Tomb, Pickle, Beans a Squidge.

Stefflon Don

Stefflon Don (vlastným menom Stephanie Allen) je kritikou oceňovaná britská rapperka, speváčka a pesničkárka. Na britskú rapovú scénu vletela ako veľká voda, zaútočila na popredné priečky tamojšej hitparády a jej hviezda odvtedy stále stúpa.

Narodila sa v Birminghame jamajským rodičom. Keď mala štyri roky, rodina sa presťahovala do Holandska, kde sa Stefflon naučila plynule flámsky. V štrnástich sa vrátila do Londýna a v roku 2015 sa vydala na hudobnú dráhu po boku britských rapperov Lethal Bizzlea a Sneakboa. Jej tvorbu výrazne ovplyvňujú jamajské korene, okrem toho ale v jej hudbe nájdeme aj španielske, africké a portugalské zvuky.

V roku 2017 Steff debutovala v programe Sound televíznej stanice BBC a vzápätí prišiel zlom – jej prvý singel Hurtin Me, na ktorom hosťoval rapper French Montana, sa dostal do prvej desiatky britského singlového rebríčka a vydobyl si platinovú pozíciu. Odvtedy ide Stefflon od úspechu k úspechu, okrem domovskej Británie si ju obľúbili poslucháči v USA, v Južnej Amerike a aj v Európe, na Apple Music má na konte 2,3 miliardy streamov, na kanáli Vevo 444 miliónov videní, na YouTube ju sleduje 1,2 milióna ľudí a na Instagrame 2,5 milióna. Jej postavenie na svetovej scéne je jedinečné – platí to najmä pre Spojené štáty, kde sa európski rapperi príliš nepresadzujú. Steff sa ako prvá Britka vôbec dostala do prestížneho playlistu Rap Caviar, v roku 2019 ju Forbes zaradil ako špičku odboru do rebríčka 30 pod 30. Získala veľa ocenení, napríklad hlavnú ženskú cenu na MOBO Awards a cenu pre najlepšieho nováčika na NME Awards. Medzi jej spolupracovníkov patrí celý rad globálnych ikon – Drake, Lil Kim, Skepta, Mariah Carey, Sean Paul atď.

foto: Samsung

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu