Čerství víťazi ceny za najlepší jazzový album, saxofonista Nikolaj Nikitin a klavirista Ľuboš Šrámek, predstavia album Directions a Connections so slovenskou superskupinou Altar Ensemble. Hlavnou hviezdou jarných jazzákov bude 9. mája fenomenálna americká legenda – basák Stanley Clarke. Informácie a vstupenky sú k dispozícii na www.jarnejazzaky.sk

Dvojici Nikolaj Nikitin a Ľuboš Šrámek to spolu hudobne klape už od roku 2007. Na konte majú niekoľko spoločných albumov a spoluprác. Projekt Altar má však pre oboch v kariére mimoriadne miesto. Pod touto „značkou“ vydali už päť albumov. Ten aktuálny, Directions and Connections, ktorý odohrajú aj počas májového koncertu, vyhral v marci 2023 cenu Rádiohlavy za najlepší slovenský jazzový album. 

„Veľmi sa teším na jarné jazzáky a skvelú zostavu, s ktorou zahráme náš album projektu Altar,“ prezradil Nikolaj Nikitin: „Našim hosťom bude trubkár Oskar Török, s ktorým sme chceli už dlho spolupracovať, ale nikdy nám to predtým nevyšlo. Na husle bude hrať Lucia Havranová. Študovala u Juliana Rachlina a počas doterajšej kariéry stihla byť koncertnou majsterkou symfonického orchestra SND a je členkou Slovenskej filharmónie. Na marinbe zahrá Kiril Stoyanov, ktorý patrí medzi európske bubenícke špičky a tiež je spolu s Jurajom Griglákom členom Slovenskej filharmónie.“ Basgitarista Juraj Griglák patrí medzi slovenské muzikantské legendy, rovnako ako aj Sisa Michalidesová a hosťom na klávesy a elektroniku bude Peter Preložník. 

Headlinerom Open-air Jarných Jazzákov bude Stanley Clarke, jeden z najslávnejších basgitaristov na našej planéte. Na festival prichádza 9. mája s reinkarnáciou svojej kapely Return To Forever: skupina sa volá 4EVER, tvorí ju päť výnimočných talentov jazzového sveta. Saxofonista Emilio Modeste je v muzikantských kruhoch považovaný za “nového” Wayna Shortera. Pianista Beka Gochiashvili je podľa Gábora Pressera momentálne v svetovej top päťke na svojom nástroji. Speváčka Natasha Agrama už nahrávala a vystupovala s hviezdami ako George Duke, Thundercat, či Kamasi Washington. 

Vstupenky sú v predaji v sieti a webe Ticketportal, bližšie informácie na www.jarnejazzaky.sk

Foto:  Dorota Holubová

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu