Sľub cisárovnej Sisi. Nový príbeh slovenskej autorky

0
435
sľub cisárovnej sisi

Je nepochybné, že Sisi bola komplikovaná, nezvyčajná a miestami zvláštna osoba. Sľub cisárovnej Sisi je kniha, ktorá vám ju priblíži viac a z uhlov pohľadu, ktoré ste doteraz možno nemali. Napokon, mala fascinujúci život, nezlomného ducha i povahu.

„Môj milý Franz, vždy som bola v pohybe. Jazdiť na koni nemôžem, a tak hľadám iné možnosti. A chcem tiež začať šermovať. Lákajú ma chladné zbrane,“ vysvetlila som trpezlivo a radšej sarkasticky nedodala, že hádam nečakal, že ja… Ja! Budem v mojom veku rozprávať vnúčatám rozprávky a vyšívať.

Keď si Amalia Wiedelová vydraží nádherný toaletný stolík z 19. storočia, nie je to prvá starožitnosť v jej byte. Lenže tento čarovný kúsok minulosti v sebe čosi ukrýva. Zvláštnu čiernobielu fotografiu známej ženy a vyryté písmená A. D. Nie sú to však jediné záhady, ktoré so sebou nábytok do jej pokojného života prinesie.

Amalia je samotárska introvertka, ktorá aj bez podivného stolíka máva nočné mory. Tie ju však nedesia, práve naopak, vychutnáva si v nich hru s ohňom a robí zápisky do Knihy snov. Po smrti priateľky a neobyčajnom stretnutí opúšťa svoje introvertné steny a vydáva sa na veľkú cestu po stopách cisárovnej Sisi.

Bad Ischl, Viedeň, Gödöllő… Nočné desy ju neopúšťajú ani na cestách. Hranice sa však stierajú. Ktosi sa s ňou snaží cez sny komunikovať.
Kto je záhadná postava, ktorá sa jej zjavuje v roztrieštených snoch?
Kto je Mariechen a prečo jej to meno spôsobuje zimomriavky?
A čo ak sa jej nočné ilúzie a mory začnú čoraz viac prepletať so životom a smrťou cisárovnej?

V príbehu Sľub cisárovnej Sisi využila autorka mnoho skutočných faktov, dej prejde viacerými krajinami, keďže aj Sisi bola vášnivá cestovateľka a odohráva sa aj v Rumunsku. Práve odtiaľ pochádza skutočná osoba, spisovateľka Carmen Sylva, veľmi dobrá priateľka Sisi.
Michaela využila vo svojom príbehu aj ďalšie zaujímavosti. Napríklad ako Sisi zbierala albumy s peknými ženami, využíva v deji skutočné Sisine básne, dozvieme sa, aké knihy cisárovná čítala.

Michaela Ella Hajduková sa po štúdiu na Prešovskej univerzite uchytila v novinách Košický večer ako redaktorka spravodajstva a publicistiky. Momentálne však už niekoľko rokov pracuje v Knižnici pre mládež mesta Košice. V roku 2012 jej vyšla prvá kniha Všetky moje tváre. Autorka sa špecializuje na príbehy, v ktorých sa prepájajú časové roviny a do každej vkladá menší či väčší mystický prvok. Obľúbené sú jej vojnové romány ZlatovláSSka, či Berlínske hviezdy. Spracováva však aj témy okolo historických osobností ako Ľudovít Štúr, či Vlad III. Dracula. Autorka žije s manželom a dcérkou Juliankou v Košiciach.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu