Návštevníkov obce Smolenice počas letných prázdnin vozí vyhliadkový autobus. Kyvadlová doprava Smolenická fčela ich odvezie každú prázdninovú́ sobotu a nedeľu zo železničnej stanice Smolenice cez centrum obce až k jaskyni Driny. Návštevníci tak môžu prostredníctvom kyvadlovej dopravy prejsť pohodlne viacero turistických miest. 

Obec Smolenice z pohľadu turistickej atraktivity ukrýva štyri lákadlá najmä pre rodiny s deťmi. Ide o jaskyňu Driny – jedinú sprístupnenú jaskyňu Malých Karpát a západného Slovenska, Smolenický zámok, kedysi sídlo rodiny Pálffyovcov, múzeum rozsiahleho hradiska Molpír a edukatívne medovinárstvo Včelovina. 

Trnavský kraj zážitkov a Región Trnava povzbudzujú prázdninových turistov, aby využili na výlety do Smoleníc bezplatnú kyvadlovú dopravu. Funguje na princípe „vystúp-nastúp“, takže ľudia môžu na ktorejkoľvek označenej zastávke vystúpiť, pozrieť si okolité atrakcie ako dlho chcú a neskôr opäť pokračovať v jazde. Výlet môžu začať napríklad v múzeu Molpír, odkiaľ zamieria na prehliadku najmladšieho zámku na Slovensku v Smoleniciach, zoznámia sa  s chovom včiel vo Včelovine a na záver sa schladia v jaskyni Driny.

„Začiatok prázdninových jázd je vždy v sobotu a nedeľu o 10,10 hodine. Smolenická fčela odštartuje zo železničnej stanice v Smoleniciach, zastaví pri areáli medovinástva Včelovina i v centre Smoleníc. Cieľovou zastávkou je parkovisko Jahodník pri jaskyni Driny,“ hovorí Alexander Prostinák, riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism a spresňuje, že kyvadlová doprava nadväzuje na príchody vlakov do Smoleníc z Trnavy, ale aj z opačného smeru zo Záhoria. Posledná Smolenická fčela odchádza z parkoviska Jahodník na železničnú stanicu o 19,30 hodine. 

„Teší nás, že aj v tomto roku môžeme pomôcť cestovnému ruchu v Trnave a jej okolí ekologickou dopravou. Pozývame návštevníkov zo všetkých krajov Slovenska, aby takouto netradičnou a zábavnou cestou objavovali krásy obce Smolenice pod Malými Karpatmi, ako aj ďalších turistických atrakcií v tejto destinácii,” hovorí Agáta Mikulová, výkonná riaditeľka KOCR Trnavský kraj.

Počas horúcich letných dní sa turisti môžu v Smoleniciach zastaviť v areáli Včeloviny, kde sa v tamojšej kaviarni osviežia chutnými medovými limonádami a dospelí spoznajú chute tých najlepších medovín, medového piva. „Spoznať však môžu aj našu včelársku záhradu, v ktorej približujeme históriu výroby medu, je ekologická a ponúka nevšedný výhľad na Smolenický zámok,“ hovorí Pavol Kudláč z medovinárstva Včelovina.

Smolenice sú každý rok vyhľadávanou lokalitou, kapacita parkovacích miest je však obmedzená. „Vďaka finančnej podpore KOCR Trnavský kraj sme našli riešenie v podobe spoločnej dopravy a veríme, že návštevníkov poteší. Auto môžu nechať doma a nemusia sa starať o parkovanie v turisticky atraktívnych lokalitách. Smolenická fčela ich pohodlne prepraví a oni si budú môcť užiť spoznávanie krás nášho regiónu,“ dodáva Alexander Prostinák. Viac informácií nájdete na stránke www.regiontrnava.sk

Foto: Trnava Tourism, Včelovina
Obrázok, na ktorom je text, písmo, snímka obrazovky, slonovina

Automaticky generovaný popis

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu