V slávnom hoteli opäť niekto vraždil. Záhadný hosť a chyžná ako amatérska detektívka

0
172
Záhadný hosť Nita Prose

Správaj sa k druhým tak, ako chceš, aby sa oni správali k tebe.
Všetci sme rovnakí rôznym spôsobom.
Nakoniec sa všetko vyrieši. Ak sa to nevyriešilo, ešte nie je koniec.
Ďakujem bohu, že stále počujem starkin hlas, pretože dnes nebol dobrý deň. V skutočnosti to bol najhorší deň za posledné štyri roky…

Po veľkom úspechu románu s nádychom detektívky Chyžná prišla Nita Prose s ďalším príbehom o slúžke Molly Grayovej a jej dobrodružstvách v hoteli Regency Grand.
Je tu novinka Záhadný hosť.

Záhadný hosť

Chyžná Molly je iná ako ostatní. Vďaka svojmu zmyslu pre poriadok a správnu etiketu sa v slávnom päťhviezdičkovom hoteli vypracovala na pozíciu hlavnej chyžnej. Počas každej zmeny nosí hrdo a s pokorou svoju menovku, kým vytriasa vankúše, zmýva stopy tajomstiev a nenápadne prinavracia izby do stavu dokonalosti.

Dobrú povesť hotela však ohrozí nečakaná udalosť – prominentný hosť J. D. Grimthorpe, známy autor kriminálnych príbehov, padne počas verejného vystúpenia mŕtvy na podlahu hotelovej čajovne. Keď detektívka Starková začne s vyšetrovaním, rýchlo sa potvrdí to najhoršie – v hoteli sa vraždilo.

Nebudem tajiť, že ide o skutočne obrovskú katastrofu – dnes ráno na podlahe našej čajovne skonal slávny muž. Moja dobrá priateľka Angela, hlavná barmanka v hotelovej reštaurácii, zhrnula „situáciu“ takto: „Molly, sme v totálnych sračkách, a to až po uši.“
Keďže mám Angelu veľmi rada, odpúšťam jej používanie VVV – veľmi vycibrených vulgarizmov. Odpúšťam jej aj jej nezdravú posadnutosť skutočnými zločinmi, ktorou sa vysvetľuje jej podivné nadšenie zo smrti VIP osoby priamo v našom hoteli.

Podozrivých je veľa a každý chce vedieť, kto zabil slávneho spisovateľa. Bola to nová nenápadná chyžná Lily? Alebo zabíjala autorova sekretárka Serena? Skrýva niečo obľúbený hotelový vrátnik pán Preston? A je Molly naozaj taká nevinná, ako sa zdá?

Len čo sa chodbami luxusného hotela začnú šíriť podozrenia, ukáže sa, že pod pozlátkou sa skrýva špina. Molly vie, že má v rukách kľúč k vyriešeniu záhady – kedysi dávno totiž J. D. Grimthorpa poznala. V mysli sa vracia do detstva a v spomienkach na zlovestné sídlo Grimthorpovcov, v ktorom kedysi pracovala s milovanou starkou, hľadá stopy, ktoré by ju priviedli k vrahovi. Ak chce ochrániť dobré meno hotela, musí konať rýchlo. Jedno však vie s istotou – žiadne tajomstvo neostane pochované navždy…

Molly Grayovú, ktorá je aj v druhej časti série rovnako očarujúca amatérska detektívka, si zamilujete. Záhadný hosť má všetko – napätie, ktoré vás bude nútiť rýchlo obracať stránky, neopakovateľný humor až po dojemné, úprimné momenty. Lahôdka pre všetkých milovníkov detektívok.

Nita Prose

Zasvätila celý svoj profesionálny život knihám a vydavateľskej činnosti. Začínala ako stážistka a s úsmevom spomína na obdobie, keď kopírovala zredigované rukopisy a ukradomky čítala fascinujúcu konverzáciu redaktora s autorom, ktorá prebiehala po okrajoch stránok. Momentálne je zástupkyňou riaditeľa a šéfredaktorkou vydavateľstva Simon & Schuster v kanadskom Ontariu.

Počas pobytu na londýnskom knižnom veľtrhu sa nečakane vrátila do hotelovej izby a prekvapila tam chyžnú, ktorá vystrašene uskočila do kúta – neviditeľnú osobu, ktorá sa dotýka vašich vecí a vie o vás takmer všetko, zatiaľ čo vy o nej neviete nič. Cestou domov v lietadle zrazu v duchu zreteľne začula jej hlas, siahla po servítke a napísala prológ.

Tak sa začal dobrodružný príbeh chyžnej Molly, ktorý získal autorke úžasný čitateľský ohlas a viacero umiestnení v rebríčkoch bestsellerov (v New York Times, Sunday Times, Irish Times, Bestselling Canadian Books). Momentálne vychádza v preklade v 45 krajinách sveta a pripravuje sa aj filmové spracovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu