Šperk a žena patria k sebe

0
856

Od nepamäti sa ženy rady obklopovali peknými vecami a najradšej sa nimi zdobili. Šperky zvyšovali ich cenu, sebavedomie, ale najmä zvýrazňovali ženskosť. Tak sa vytvoril takmer genetický vzťah medzi ženou a šperkom, ktorých žiadna žena nemá nikdy dosť bez ohľadu na to, z akého drahého či luxusného materiálu sú vytvorené. Dokonca sa zdá, že žena a šperk sú synonymá.

Strieborné šperky majú tú výhodu, že sú tvarovo pestrejšie aj cenovo prístupnejšie a tak ich môže mať každá žena viac.

Prečo práve šperk zo striebra?

Výber a nákup strieborných šperkov vyžaduje rovnaký rituál ako keby sme chceli najdrahšie kúsky sveta. Chodíme si ich prezerať, obdivovať, vyberať do kamenných obchodov i na e-shopy, ale obvykle kúpime len ak nás konkrétny šperk osloví, ak je to láska na prvý pohľad. 

Ženy, ktoré uprednostňujú strieborné šperky, majú na to racionálnu odpoveď: jeden mi nestačí, potrebujem šperky na denné nosenie i na slávnostné príležitostí a cena striebra neruinuje našu rodinnú peňaženku ako zlato či diamanty. K výhodám patrí aj dobrá kombinovateľnosť bielo-sivého kovu s akoukoľvek farebnosťou oblečenia, ľahká údržba a pekné vzory, lebo aj výrobcovia šperkov radi pracujú s tvárnym a dostupným vzácnym kovom. Navyše, striebro sa výborne snúbi s drahými kameňmi, perlou, granátom či  kryštálmi Swarovského.

Striebro sa radi medzi hypoalergénne kovy, takže nespôsobuje pri dlhšom nosení problémy na pokožke. Na vylepšenie vlastností striebra (najmä odolnosti a tvrdosti) je dnes spravidla potiahnuté rhódiom, čo zároveň oddiaľuje aj jeho sklon k černaniu časom.

Poznáte krajší darček pre ženu?

Šperky sú pre ženy symbolom lásky ich partnera, detí či blízkych rodinných príslušníkov. Vďaka takému doplnku sa cítia ešte krajšie a milované. Milujúci muž, ktorý pozná vkus svojej vyvolenej, to má vyhraté, ak má záľubu v strieborných šperkoch. Znamená to, že chce stále vyzerať príťažlivo, nie vzbudzovať závisť kvôli nákladnej ozdobe.

Pri rôznych príležitostiach má istotu, že náušnice, náramok, prstienok, brošňa, prívesok alebo celý set zo vzácneho kovu budú ocenené a potom aj nosené. Pre väčšinu žien darované šperky majú svoj príbeh, vyvolávajú príjemné spomienky súvisiacu s aktom darovania. Nájdite preto romantické miesto, výnimočnú situáciu, kde darček odovzdáte. Znásobíte tak radosť z daru. V tomto kontexte je však pre darcu dôležité nezabúdať na dátumy, vhodné na vyjadrenie pozornosti a lásky. Okrem narodenín, menín, Vianoc, Valentína netreba zabúdať napríklad ani na výročie svadby a vďačnosť sa dá vyjadriť aj na Deň matiek, ktorý tento rok pripadne na 9. mája.

Bezpečný nákup na AREM.sk

Kamenných i online predajní so striebornými šperkami je veľa. Vybrať si medzi nimi nie je jednoduché. Preto je dôležité nájsť si seriózneho predajcu, pre ktorého je zákazník naozaj pánom, poskytuje individuálne, flexibilné a komplexné služby a samozrejme, má veľký výber kvalitných a cenovo dostupných šperkov. Oplatí sa urobiť si prieskum skôr než, obrazne povedané, otvoríte peňaženku. Ak takú spoločnosť objavíte, potom sa jej držte, lebo dokáže splniť aj nie každodenné predstavy o šperku pre vašu partnerku. Patrí k ním napríklad aj www.arem.sk. Kategória strieborné šperky u nich obsahuje šperky vyrobené zo striebra s akostným označením 925/1000. Nájdete tu nielen bohatý výber strieborných náušníc pre detí a dámy na klip či s obľúbeným uzáverom, náramky na ruku i na nohu, brošne, prívesky, retiazky, prstene i celé súpravy, ale súčasne aj komplexné a profesionálne služby.

Foto: pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu