Spokojná na Vianoce

Nemusíte sa riadiť tým, čo by sa robiť malo. Buďte sama sebou, takto si ich užijete!

Ten čas vianočný…sviatky lásky, ale aj pohody. Priznajme si, v spoločnosti majú aj ony svoje normy. Na štedrý deň sa má pôstiť, pripravovať na večeru, povinne oddychovať, združovať sa s blízkymi. Na prvý sviatok vianočný pokračujeme v “nastajlovanej” pohode a odpočinku spolu s rodinou. A tak ďalej. Každý to pozná. Pred sviatkami samozrejme povinne stresujeme. Vraj toto nieste pravá vy?

…sviatky budú plné pohody iba, ak budete v pohode aj vy…sama sebou…

Je to o rodine a blízkych. Hlavne pre tých, ktorí sa naozaj vidia málo, niekedy len na Vianoce. A je to pekné. Nie pre tieto konkrétne sviatky, ale preto, že ste sa stretli. Vianočné dni môžu byť iba dátumami, v ktorých sa vám to aspoň raz do roka podarí. Treba to využiť. Ale, ak sa pri tom ostatnom komfortne necítite, jednoducho si ďalej žite svoj život. Ak sú to pre vás dni, kedy vypnete, tak vypnite. Nevnímajte to tak, že musíte pretože sú Vianoce. Povedzte si, že máte voľno z práce, tak svoje dni naplno využite.

…máte rady svoj život každodenný? Žite ho aj na Vianoce!

Keď ste spokojná aj za “normálnych” okolností, prečo to cez tieto sviatky meniť? Jednoducho pokračujte vo svojom bežnom živote, ktorý pre zmenu obohatí vianočné čaro rozprávok, zopár členov rodiny a to ostatné sa udeje samo. Máte rady aktivitu? Iba vtedy ste spokojná? Tak si ju zadeľte aj počas Vianoc. Ak je napríklad šport pre vás pohoda, nemeňte to za cenu nespokojnosti samej so sebou. Relax mysle a duše – to je to hlavné, takto to vnímajte. Ste workoholik? Práca vás uspokojuje a aj upokojuje? Prečo to teraz zmeniť…pracujte, ak ste tak šťastní, vzdelávajte sa. Radi leňošíte, pozeráte televíziu, čítate knihu? Žijete tým aj v bežný deň? Pokračujte Vianocami. Výhodou je, že teraz vám leňošenie a hodovanie nebude nikto vyčítať. Tak to využite. Ide o to, že ak máme cez sviatky voľno, doprajme si naše naj. A o dávku naviac ako v bežný deň. Pre duševnú pohodu a relax. O tomto to je! Takto budete spokojná.

Akú dvojnásobnú dávku si na Vianoce doprajete vy? Leňošenia, hodovania, aktivity, práce? Je to na vás! Cez tieto sviatky je všetko oprávnené!

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: tumblr.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu