Májový kvet prinesie do Trnavy tisícky kvetov i návštevníkov

0
168
májový kvet

Najväčší kvetinový trh v trnavskom regióne Májový kvet sa bude konať od štvrtku 9. mája do nedele 12. mája. Obľúbené podujatie, počas ktorého predajcovia kvetov zaplnia celé Trojičné námestie a pešiu zónu mesta, sľubuje bohatý sprievodný program, v ktorom nebudú chýbať ani detské divadielka, workshopy a prednášky.

Tradičné podujatie kvetinového trhu oslávi v tomto roku už 16. výročie. Trh Májový kvet sa každoročneteší veľkej návštevnosti. Na svoje si príde verejnosť, záhradkári aj milovníci zelene. Rovnako ako po minulé roky využijú príležitosť pokochať sa kvetinami a tiež skrášliť si nimi svoj dom či byt. Okrem samotného predaja kvetín trh ponúka aj veľa poradenských, zábavných či vzdelávacích aktivít. „Obľúbenosť podujatia núti organizátorov pokračovať a každoročne prinášať niečo nové. Osobne to považujem za jedno z kľúčových podujatí pre náš región. Trhovníctvo v Trnave má aj svoj historický význam, nakoľko mesto vzniklo na križovatke dôležitých obchodných ciest a od nepamäti tu prebiehali trhy,“ hovorí Alexander Prostinák, riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Kvetinový trh sa v tomto roku uskutoční od 9. do 12. mája. Predajcovia nebudú len na Trojičnom námestí, ale stánky zaplnia aj pešiu zónu na Hlavnej ulici. Návštevníci si budú môcť odniesť domov záhradné aj izbové kvety, okrasné dreviny, sadenice, ale tiež koreniny, oleje, ovocie, zeleninu a rôzne doplnkové záhradkárske produkty.

Súčasťou štvordňového kvetinového trhu budú tiež rôzne sprievodné akcie – kvetinový sprievod,  škola aranžovania kvetov, hry pre deti, pletenia makramé́ a tiež prednášky o ovocinárstve či čaji. Viac informácií na stránke www.regiontrnava.sk alebo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava.

májový kvet

Pripravila: Viera Tranžíková
Foto: Zaži v Trnave

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu