Vychutnajte si zdravé nápoje a šťavy plné živín každý deň. Príprava skutočnej vitamínovej bomby vám s tým najlepším odšťavovačom alebo kvalitným smoothie mixérom zaberie len pár minút.

Prečo by mal byť odšťavovač vašou dennou rutinou?

Zamýšľate sa nad zmenou životného štýlu a hľadáte možnosti ako zaradiť viac čerstvého ovocia a zeleniny do svojho jedálnička? Potom začnite s odšťavovaním! Pravidelnou konzumáciou ovocných štiav alebo mixovaných nápojov z čerstvého ovocia a zeleniny totiž získate veľké množstvo energie a zároveň pocit sýtosti na niekoľko hodín. Dôvodov prečo si do vašej domácnosti zaobstarať kvalitný smoothie mixér alebo ten najlepší odšťavovač je viacero. Tu je niekoľko benefitov, prečo by sa tieto skvelé prístroje mali stať vaším novým kuchynským pomocníkom.

  1. Zdravotné dôvody

Odšťavovanie patrí k najobľúbenejším spôsobom, ako skonzumovať počas dňa viac ovocia a zeleniny, ktoré spolu tvoria základ pre zdravú výživu. Čerstvé šťavy posilňujú imunitný systém a zlepšujú trávenie vďaka vysokému obsahu širokého spektra vitamínov, minerálov a antioxidantov, čím podporujú celkové zdravie. 

  1. Rýchla výživa pre vaše telo

Šťavy majú zvlášť priaznivý účinok pre ľudí, ktorí trpia tráviacimi problémami, vďaka ich rýchlej vstrebateľnosti poskytnú okamžitú dávku energie, výživných látok a zároveň odľahčia tráviaci trakt.

  1. Rôznorodosť chutí, ktoré vás prekvapia

Výživné nápoje, ktoré uspokoja vaše zmysly si pripravíte šmahom ruky. Postačí vám k tomu stolný mixér no ovocie a môžete začať experimentovať. Pripravte si rôzne druhy ovocia a zeleniny, pridajte bylinky alebo superpotraviny ako chia semienka, zelený jačmeň, či spirulinu, poriadne pomixujte a hotovo!

  1. Ušetríte čas a znížite odpad

Čerstvé šťavy alebo smoothie sú ideálne pre rušné rána alebo ako rýchla a zdravá desiata. Dokonca tie najlepšie odšťavovače sú navrhnuté tak, aby ich údržba bola skutočne rýchla a jednoduchá, čo znamená menej starostí po ich použití. Práve preto príprava nápojov a následná údržba zaberie len pár minút.

Navyše zvyšky z odšťavovania, ako sú dužina a šupky, môžete využiť na prípravu rôznych receptov ako sú napríklad rôzne smoothie, polievky alebo omáčky, vďaka tomu zároveň minimalizujete potravinový odpad v kuchyni.

Recepty na začiatok

Zelená klasika: uhorka, špenát, jablko, citrón, zázvor.

Citrusová bomba: pomaranč, grapefruit, citrón, mrkva.

Letné osvieženie: ananás, jahody, mäta, limetka.

Investícia do kvalitného odšťavovača alebo smoothie mixéra sa určite vyplatí.   Každodenná dávka chutných štiav a čerstvých nápojov uspokojí nielen vaše chuťové poháriky, ale zároveň upevni vaše zdravie a pohodu.

Foto: Delimano

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu