Niečo pre pánov: Módne trendy na leto 2017

Leto je obdobím, kedy to ožíva nie len v prírode, ale aj v uliciach miest. Móda a letné mesiace, to jednoducho pasuje k sebe a aj tento rok to je vidieť. Ani u nás, na Slovensku, to už nie je také šedivé ako kedysi. Dokonca aj pánska móda zaznamenala veľký kvalitatívny posun. Svedčí o tom aj tento výber módnych trendov na leto 2017, ktorých sa páni rozhodne nezľaknú.

Ružová

Ak by si muži v minulosti mali vybrať jednu farbu, ktorú by najradšej upálili na hranici ako kedysi čarodejnice, bola by to s najväčšou pravdepodobnosťou ružová. Časy sa ale menia, tak zajtra dovidenia v ružovej. Táto farba hlási v posledných rokoch veľký návrat nie len dámskych, ale aj pánskych módnych kolekciách. U pánov sú to predovšetkým tričká v rôznych odtieňoch ružovej, ktoré vonkoncom nikoho neurazia. Ružové šortky či topánky sú však len pre odvážnych.

Korálkové náramky

Muži a náramky, to bol v našich zemepisných šírkach doslova sci-fi obraz. Aj tento moment však doznal zmien a môže za to tak trochu aj zahraničie na západ od našich hraníc. Tam totiž korálkové náramky nosia muži s veľkou obľubou. Kombinovať viacero kúskov, pokojne aj štyri či päť, medzi sebou je veľkým trendom, na ktorý sa rozhodne oplatí reflektovať. Pôsobí to mladistvo, sexi a veľmi uvoľnene, čo skvele korešponduje s leisure trendom.

Chinoc nohavice

Keď páni riešili výber nohavíc, väčšinou skončili pri tesilových, menčestrových alebo rifliach. Nevravíme, že tieto modely sú apriori zlé, ale na leto?! Vyskúšajte trendové chinos! Pôvodne armádne nohavice z 19.storočia sa vyrábajú vo farbách aké si len viete predstaviť. Dostanete decentné pastelové, ale aj nohavice vo sviežich farebných tónoch, presne takých, aké k letu pasujú. Nohavice sú skvele kombinovateľné s inými časťami outfitov a navyše aj veľmi pohodlné. Môžete nájsť chinos z bavlny a elastanu, ľanové, s mikrovlálknom a mnoho ďalších.

Pánske espadrilky

Dámy tento druh obuvi poznajú už dávno, mnoho mužov sa ho však ešte len učí vyslovovať. Pritom pánske espadrilky ponúkajú minimálne taký istý komfort ako veľmi obľúbené tenisky. Ale majú aj niečo naviac! Štýl, to je to, čím sa líšia od tenisiek, ktoré sú predsa len väčším symbolom leisure módy. Takými sú nepochybne aj espadrilky, no majú v sebe viacej taktu, elegancie a uvoľnenosti. Tak ako pri chinos, aj u espadriliek môžete počítať s bohatými možnosťami výberu farieb a vzorov. Veď aj o tom je predsa leto!

Athleisure

Podčiarknuté, zrátané – trendom tohto leta je v podstate athleisure štýl. O čo ide? Athletic a leisure, šport a voľný čas premietnuté do odevov znamenajú, že do výsostne športových kúskov sa dizajnéri snažia vniesť prvky módy, ktoré z nich robia veci nositeľné a použiteľné v zásade kdekoľvek a kedykoľvek. Doba je prosto taká, pre mnohých ľudí nie je jedinou životnou náplňou zamestnanie, ale chcú sa baviť a aktívne si užívať popracovný život. Je na tom niečo zlé? Vonkoncom nie, rovnako ako nie je nič zlé na athleisure. Skúste a zamilujete si pohodlnosť a ľahkosť tohto štýlu aj vy.

foto: koláž

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu