Svetový deň boja proti AIDS a podpora prevencie

0
541
deň boja proti AIDS

Každoročne si prvého decembra pripomíname Svetový deň boja proti AIDS. Mládež Slovenského Červeného kríža (Mládež SČK) pri tejto príležitosti poukazala na možnosti, dôležitosť i potrebu HIV prevencie.

Problematike HIV/AIDS sa Mládež SČK venuje už od roku 1997 a jej aktivity sú zamerané na edukáciu najmä mladých ľudí, ale aj širokej verejnosti, o problematike HIV/AIDS. Hlavným cieľom je šíriť povedomie o HIV prevencii, ktorá aj dnes predstavuje najúčinnejší nástroj v boji proti tomuto vírusu. Cieľom 26. ročníka kampane bolo vyjadriť podporu ľuďom žijúcim s HIV/AIDS, ako si aj uctiť pamiatku 40 miliónov obetí, ktoré si toto ochorenie od začiatku epidémie vyžiadalo.

deň boja proti AIDS

Jednou z aktivít, ktorú Mládež SČK pri príležitosti Svetového dňa boja proti AIDS tento rok realizovala, bol Sviečkový pochod. Uskutočnil sa v troch mestách na Slovensku – v Liptovskom Mikuláši, Košiciach a v Nových Zámkoch. Počas Sviečkového pochodu ľudia kráčali cez mesto, držiac horiace sviečky ako symbol nádeje. Neoddeliteľnou súčasťou kampane je aj snaha o odstránenie diskriminácie a stigmatizácie HIV pozitívnych ľudí, pričom Mládež SČK svojou kampaňou vyzýva aj na zahodenie predsudkov, ktoré sa s touto problematikou spájajú. Usiluje sa tiež naviesť verejnosť na spoločnú cestu vzájomnej ľudskej tolerancie a empatie. Pre tohtoročnú kampaň bolo vytvorené aj edukačné video v spolupráci s občianskym združením Dom svetla Slovensko na tému testovanie na HIV a iné pohlavne prenosné choroby. Cieľovou skupinou sú mladí ľudia, dobrovoľníci Mládeže Slovenského Červeného kríža a široká verejnosť.

Video je zverejnené na YouTube a sociálnych sieťach Slovenského Červeného kríža. V prípade záujmu dozvedieť sa viac o realizovaných aktivitách môžete navštíviť facebookovú stránku Mládeže Slovenského Červeného kríža alebo webovú stránku https://redcross.sk/youth.

Pripravil: Mládež SČK a www.unaids.org

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu