TAM SME – prvý singel Lukáša Adamca z pripravovaného albumu

0
900
singel Lukáša Adamca

O pozornosť vo vodách slovenskej hudobnej scény sa opäť hlási spevák Lukáš Adamec, a to s novou skladbou Tam sme, prostredníctvom ktorej ponúka ochutnávku pripravovaného albumu.

Pesničku, vyzdvihujúcu partnerský vzťah, zložil po hudobnej stránke Lukášov dvorný gitarista Viktor Špak, text má na svedomí samotný Adamec. „Pieseň vznikla minulý rok, nápad a hudobnú linku priniesol Viktor aj s niekoľkými ďalšími skladbami, ktoré budú fanúšikovia môcť počuť na novom albume už v blízkej budúcnosti. Mne sa už dlhšie vynáral text, ktorý začína slovom pamätáš. Stačilo domyslieť tému a zrodila sa – Tam sme,“ priblížil spevák vznik novej pesničky a spresnil: „Nahrával som ju s Viktorom a produkčne nám ju dal dokopy Maťo Turcer z bratislavského štúdia Pulp, ktorý má na svojom konte produkčne už viacero známych hitov slovenských interpretov.“

Okrem zmeny nahrávacieho štúdia zmenil Lukáš Adamec pilotným singlom i zvuk svojej produkcie, napriek tomu, že svojimi predošlými nosičmi žal veľké úspechy. Čo ho k tomu teda viedlo? „Najskôr asi zvedavosť a túžba niekam sa posunúť. Sound zodpovedá aktuálnej dobe a trendom a ja som nechcel ostať na jednom mieste. Myslím si, že to bolo výborne rozhodnutie,“ ozrejmil spevák veľký posun v kariére.

singel Lukáša Adamca

Tam sme predstavil Lukáš verejnosti prostredníctvom videoklipu, spevák i tentokrát stavil na overenú kartu. „Opäť som spolupracoval s Michalom Nemtudom, ktorý už dlhé roky, okrem svojej hereckej kariéry, svieti aj na poli režírovania a tvorby videoklipov a mnohých ďalších známych audiovizuálnych počinov. Robím s ním už štvrtý klip za sebou a plánujem v tom pokračovať. Páči sa mi jeho práca a profesionalita, ktorá je na Slovensku veľmi vzácna až raritná,“ nešetrí chválou na šikovného režiséra.

Video sa natáčalo v Starej tržnici v Bratislave. „V tomto videoklipe si  po mojom boku zahrala Rebeka Karlíková a som rád, že túto výzvu prijala a chopila sa jej s veľkou profesionalitou. Dodala piesni jemnosť a krásu, ktorá len podtrhla a vystihla atmosféru, ktorú som chcel mať zachytenú,“ naráža Adamec na hlavné posolstvo piesne, ktoré videoklip podčiarkuje.

„Skladbou a textom som chcel zvýrazniť vzácnosť vzťahu. Dôležitosť poznania milovanej osoby a silu tohto puta a lásky, ktorou sa milenci, partneri, manželia pretĺkajú nástrahami času. Je oslavou lásky a partnerstva, v ktorom existuje porozumenie a absolútne poznanie toho druhého. Je taktiež otáčaním sa a obzeraním, čo všetko sa už prekonalo a ako sa nevinne a bez vedomia toho, čo bude, čo partnerov čaká, začínalo,“ vysvetľuje spevák.

singel Lukáša Adamca

Populárny spevák má aktuálne rozpracovanú produkciu videoklipu k ďalšej skladbe. „Myslím si, že ďalšia pieseň ponúkne ešte hlbší pohľad do toho, ako bude celkový album vo finále vyzerať a znieť.“ Adamec zároveň avizuje, že pri príležitosti vydania albumu by tento rok rád so svojou družinou absolvoval turné. „Dátumy a miesta k turné zverejníme čoskoro, medzitým fanúšikov rád uvidím na koncertoch. Všetky informácie o našich hraniach sú priebežne zverejňované na mojich sociálnych sieťach,“ odkazuje Lukáš Adamec na záver.

Foto: Karolína Bašová a archív L. A.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu