Terno rozšírilo distribučné centrum o sklad s čerstvými potravinami

0
1003

Pri bežnom nákupe čerstvých potravín nás ani len nenapadne, koľko logistiky sa skrýva za tým, kým sa napríklad trvanlivé potraviny či čerstvá zelenina, ovocie dostanú od výrobcu a pestovateľa do nášho nákupného košíka. Moderné distribučné centrum spoločnosti TERNO real estate v Ivanke pri Dunaji, ktoré sa práve rozšírilo aj o sklad s čerstvými potravinami, je srdcom všetkých úkonov od dopravy, cez kontrolu, skladovanie až po rýchlu distribúciu potravín na dennej báze do väčších i menších obchodov.

Spoločnosť TERNO real estate začala od druhej polovice roka 2019 výrazne expandovať. Narastajúci počet predajní Terno a KRAJ vyústil do prevádzky nového distribučného centra v Ivanke pri Dunaji. Sklad trvanlivých potravín, tzv. suchý sklad, má plochu 7 119 m2, čo predstavovalo kapacitu približne 6 000 europaliet. 22. septembra 2021 otvorili druhú časť – sklad s čerstvými potravinami. Nová skladová plocha s rozlohou 4 559 m2 predstavuje navýšenie kapacity o 983 europaliet. Ušetria sa tak nielen náklady na distribúciu, ale zefektívni sa celý logistický proces a ešte viac sa zlepší dostupnosť tovaru pre zákazníkov.

Všetky skladové priestory sú vybavené novými modernými technickými a technologickými zariadeniami, pričom v časti chladiaceho skladu bola použitá technológia nepriameho chladenia s malým objemom ekologického chladiva. Súčasťou riešenia bude aj postupný plán obnovy manipulačnej techniky celého skladu s Li-ion technológiou (nabíjateľné batérie) a monitorovací portál Mikroklíma na sledovanie teploty a vlhkosti prostredia v celom distribučnom centre. Jednotlivé pracovné operácie v modernom prostredí zabezpečuje 115 pracovníkov. Zásobovanie 114 predajní Terno a 27 predajní KRAJ prebieha na dennej báze. Dokonca ich dokážu zásobovať aj sortimentom od regionálnych dodávateľov, aj keď nenapĺňajú obvyklé množstvá dodávok. Z distribučného centra zásobujú nielen všetky svoje predajne, ale aj veľkoobchodných zákazníkov, ktorých je už viac ako 200. 

„Teší ma, že máme tovar pod jednou strechou. Vďaka tomu vieme maximálne zefektívniť distribúciu pre maloobchod i veľkoobchod, čím prispievame aj k šetreniu nákladov spojených s dopravou. Považujem to tiež za dôležitý krok na našej ceste k celoštátne fungujúcemu reťazcu. V nových moderných skladových priestoroch sme pripravení zvládnuť nielen organický, ale aj akvizičný rast,“ uviedol riaditeľ spoločnosti TERNO real estate Stanislav Čajka.

Nový sklad má na streche množstvo svetlíkov, vďaka čomu je v ňom dostatok denného svetla. LED osvetlenie sa tak počas dňa používa v minimálnej miere, čím sa šetrí spotreba elektrickej energie. Samozrejmosťou je i triedenie odpadu. 

„Vzhľadom na náš cieľ byť celoslovenský pôsobiaci reťazec, je len otázkou času, kedy podobná logistická platforma vyrastie aj niekde na strednom a východnom Slovensku. To je naša stratégia, termíny realizácie závisia od rýchlosti expanzie a situácie na trhu. Na západe nás už zákazníci dobre poznajú a takúto pozíciu si chceme získať aj u zákazníkov v ostatných častiach krajiny,“ vysvetľuje Ľubomír Petrík, riaditeľ centrálnych služieb TERNO real estate.  

Pripravené v spolupráci s Arthurmedia

foto: TERNO

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu