Ak máte doma školáka, snažíte sa mu vytvoriť v detskej izbe dokonalý priestor na učenie. Okrem písacieho stola a príručnej knižnice mu ku komfortnému učeniu pomôžu viaceré vychytávky, ktoré sa určite zídu.

Nástenka ako nevyhnutný prvok

S príchodom nového školského roka nastáva doma občas chaos a stres. Ak chcete, aby malo vaše dieťa všetko dôkladne zorganizované, zaobstarajte mu nástenku. Na ňu si môže zavesiť všetky dôležité úlohy a zoznamy. Tak ich bude mať stále na očiach a na žiadnu vec nezabudne. Zvoliť môžete klasickú korkovú nástenku, no čoraz obľúbenejší je perforovaný panel, na ktorý sa dá uložiť, či zavesiť všetko potrebné. Nástenka sa tak môže stať aj štýlovým doplnkom, ktorý nesmie chýbať v izbe školáka!

Kvalitná LED lampa

Dni sa postupne skracujú a čochvíľa bude už popoludní tma na prácu. Preto myslite na to, že počas chladných dní sa dieťa bude učiť aj za tmy. Zaobstarajte mu teda kvalitnú LED lampu, ktorá je efektnou dekoráciou v detskej izbe, no zároveň výborným a nevyhnutným pomocníkom pri učení. Viaceré lampy majú aj iné pridané funkcie – možnosť nabíjania telefónu, alebo úložný priestor na písacie potreby. Ak chcete v izbe čo najviac obmedziť napájacie káble, vyberte lampu so vstavanou nabíjacou stanicou. Túto vychytávku rozhodne ocenia nielen študenti, ale aj mladší žiaci.

Úložné boxy

Úložných boxov v domácnosti nikdy nie je dosť. Rovnako tomu je aj v študentskej izbe. Školáci majú veľké množstvo školských pomôcok, či učebníc. Ak teda chcete v izbe vytvoriť minimalistický priestor, siahnite po úložnom boxe, alebo truhlici. Do nej môžu deti uložiť všetko potrebné a veci sa v izbe nebudú len tak povaľovať. Kým úložný box slúži len na odkladanie vecí, pevná truhlica poslúži aj ako priestor na sedenie.

Štýlový pegboard

Veľkosť izby nepusti, no vaše dieťa potrebuje mať vo svojej izbe čoraz viac vecí. Aj na to existuje rýchle riešenie. Zaobstarajte mu do izby pegboard. O čo vlastne ide? Pegboard je variabilnou náhradou nástenky, či police, ktorú si viete na stene upravovať podľa aktuálnych potrieb. Je perforovaný a nachádzajú sa na ňom kolíky, ktorými si viete upravovať jeho dizajn. Na kolíky viete zavesiť veci, alebo na nich umiestniť dosky a vytvoriť tak praktické police. Tie môže dieťa využiť na uloženie kníh, dekorácií, či obľúbených vecí.

Text: Michaela Miňová

Foto: unsplash.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu