Tieto dobroty vytvoria DOKONALÚ DVOJICU s vašim obľúbeným vínom!

0
152
VITIS veltlin portugal

Zaklopala vám na dvere nečakaná návšteva a vaša chladnička zíva prázdnotou? Slané pochutiny či čokolády máte určite uložené v tajnej skrýši v komore, a teraz prišiel ten správny čas, aby vás zachránili. Otvorte k nim lahodné víno Vitis a „voilá“. Dokonalé občerstvenie je na svete.

Tlačí vás čas a nechcete strácať drahocenné minúty s varením či pečením? Stavte na overenú klasiku, ktorú milujú všetci a za akýchkoľvek okolností. Slané krekry, oriešky, chutné syry a dokonca aj čokoláda či popcron sú skvelé dobroty, ktoré k vínu jednoducho patria. Ak chcete pozdvihnúť stretnutie s priateľmi na nezabudnuteľnú udalosť, vedzte, že aj s pochutinami tohto druhu viete docieliť výborné spojenie s vínom podľa vašej chuti. Nasledujte tieto kroky a obohaťte svoj servírovací stôl o tieto maškrty.

Čokoláda k vínu? My hovoríme áno!

Čokoláda má bohatú sladkú chuť, zatiaľ čo víno môže mať rôzne chuťové vlastnosti – sladké, trpké, kyslé či ovocné. Ak tieto dva rôzne svety spojíte, vytvoríte zaujímavý chuťový kontrast, ktorý si zamilujete nielen vy, ale aj vaši hostia. Biele vína s ovocnými tónmi ako napríklad Vitis Vegan Iršai Oliver skombinujte s mliečnou čokoládou doplnenou o vanilkovú arómu či oriešky. Červené vína Vitis Galéria Dunaj alebo Vitis Vegan Frankovka modrá sú naopak známe svojou plnosťou, preto sa dobre snúbia s horkou čokoládou s vyšším percentom kakaa. Avšak pozor na poradie – najskôr degustujte čokoládu, až potom víno.

Lahodnými syrmi nič nepokazíte

Radi experimentujete a objavujete nové kombinácie k nápoju z hrozna? Vína a syry majú vo všeobecnosti bohaté chuťové profily, ktoré sa navzájom výborne dopĺňajú. Máte v obľube tvrdé syry ako parmezán, chedar či ementál? Doplňte ich o ľahké biele víno Vitis Vegan Sauvignon a umocnite si tak dokonalý zážitok z degustácie. Ak sa vo vašej vinotéke nachádzajú skôr suché biele vína, rozhodnite sa pre čerstvý syr ako je mozzarella alebo parenica, korbáčiky či syr s bielou plesňou. Sladké biele víno Vitis Vegan Rulandské modré rosé zas dolaďte so syrom s modrou plesňou niva alebo roquefort, a potešte tak svoj jazyk novou chuťou.

VITIS veltlin portugal

Slané pochutiny nesmú chýbať

Slané krekry, tyčinky a chipsy sú chutným doplnkom vín a navyše sú nenáročné na skladovanie. Majú väčšinou dlhšiu trvanlivosť a naservírované sú doslova za sekundu. Ak ich máte v dosahu, siahnite po tých, ktoré sú chuťovo najjednoduchšie – neobsahujú koreniny, bylinky či iné dochucovadlá. Práve tie by mohli zmeniť chuť vína. Zľahka solené grissiny a dokonca aj popcorn môžete doladiť s odrodou Devín a posunúť tak pôžitok z degustácie ešte vyššie.

Obľúbené chrumkavé orechy

Orechy a víno sú dokonalou dvojicou, ktorá k sebe patrí už od nepamäti. Čerstvý vlašský orech má lahodnú sladkú až ovocnú chuť, ktorá dokonale hrá s červeným vínom Frankovka modrá Vitis Vegan. No krok vedľa nespravíte ani s lieskovými orechmi či jemnými kešu – vyskúšajte ich s ružovým vínom Rulandské modré Rosé a nechajte sa uniesť spojením dokonalých chutí.  Ak uprednostňujete biele vína, kombinujte s nimi slané a solené oriešky ako sú arašidy, mandle, pistácie či solené kešu.

Delikatesa menom oškvarky

Párovanie vína s oškvarkami je nekonvenčné, no neskutočne chutné. Ešte ste to neskúsili? Dajte tomu šancu. Oškvarky si uložte na kúsok chleba a trochu ich posoľte. Áno, tak málo stačí a o gurmánsky zážitok máte postarané. Vyskúšajte, určite neoľutujete! Odporúčame však kúpiť nesolené oškvarky. Vylaďte si ich podľa svojej chuti, presne tak, ako to máte radi. Skombinujte ich s vínom Vitis Galéria Rizling rýnsky alebo Vitis Galéria Rizling vlašský a vychutnajte si každé jedno sústo poriadne do sýta.

Tento článok prináša slovenské odrodové a prívlastkové víno VITIS Galéria a kolekcia unikátnych vegánskych vín Vitis Vegan. Tieto vína sú u Slovákov mimoriadne obľúbené a na domácich, ale aj na prestížnych zahraničných súťažiach zbierajú ocenenia za mimoriadnu kvalitu a chuť. Skvelý výber vín za výhodné ceny nájdete na www.najnapoje.sk.

VITIS veltlin portugal

Pripravila: Silvia Paprancová
Foto: Vitis

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu