Leto je plné hudobných festivalov. Chystáte sa tento rok na niektorý? Trendy (nielen) v líčení už tradične udáva aprílový hudobný festival Coachella a ten potvrdil, že jedným z najvýraznejších hitov budú opäť farby. Lepšie povedané, veľa farieb – na očiach, na perách, vo vlasoch aj v obočí. Ak hľadáte inšpiráciu, vizážistka Dermacol Silvie Sieger pre vás pripravila tipy na trendy farebný look, vďaka ktorým budete neprehliadnuteľná.

Bez ochran(k)y ani krok

Vysoké letné teploty a páliace slnko síce dodávajú každému letnému festivalu tú správnu atmosféru, pre pleť však predstavujú zaťažkávajúcu skúšku. Preto pod líčenie okrem hydratačných produktov použite aj ochranný krém s SPF. Ideálne s faktorom 50+, aby  ste si ako spomienku na festival nepriniesli nepríjemné spálenie ani pigmentové škvrny. Pokiaľ ide o make-up, zvoľte radšej jemne až stredne krycí make-up s dlhou trvácnosťou, ktorý pleť farebne zjednotí, ale nezaťaží. Silvie použila make-up so sérom Hyaluron. Neobsahuje vodu, ale kyselinu hyalurónovú, takže sa zbytočne neotiera a v pleti udrží vlhkosť počas celého dňa. 

Hyaluron make-up & serum, Dermacol – 11,99 eur/25 g

Opaľovací krém SPF 50+ proti pigmentovým škvrnám SUN, Dermacol – 11,99 eur/50 ml

Farieb nikdy nie je dosť

Máte radi neónovo žiarivé farby alebo jemnejšie pastely? Ak si z lákavej palety letných farieb neviete vybrať, máte výborný argument na to, aby ste začali kombinovať a experimentovať.  V praxi to znamená, že linka na očiach nemusí byť jedna ani jednofarebná a že ani pery nemusia byť nutne kontúrované iba odtieňmi červenej či ružovej. Trendom sú univerzálne ceruzky vhodné na oči aj pery, ktoré pri líčení použila aj vizážistka Silvie. Majú krémovú konzistenciu, takže sa jednoducho aplikujú a môžete ich rozmazať aj ako očné tiene. Vďaka vodoodolnej a dlhotrvácnej textúre sa nemusíte báť aplikovať ich ani do vodnej linky. Aby líčenie nepôsobilo prekombinovane, namiesto rúžu použite na pery iba lesk, ktorý im dodá jemnú farbu, lesk a šťavnatosť. A ako dotiahnuť váš look do absolútnej dokonalosti? No predsa neónovou manikúrou, ktorá bude vo svetle reflektorov neprehliadnuteľná!

Farebné linky na oči a pery NEON Mania, Dermacol – 4,99 eur/4 odtiene

Lesk na pery NEON Mania, Dermacol – 3,99 eur/ 3 odtiene

Mini NEON laky s efektom, Dermacol – 2,39 eur/ 5 ml

Experimentujte s riasenkami

Farebné riasenky hlásia tento rok veľký „comeback“ a letný festival je ideálnou príležitosťou na to, aby ste nimi nešetrili. Nosia sa na riasach, vo vlasoch a dokonca aj v obočí. Okrem „tradičnej“ modrej sú „in“ aj odtiene, ktoré by ste možno pri riasenke nečakali. Vizážistka Silvia použila ružovú a fialovú a aplikovala ich na obočie aj vybrané pramene vlasov. Ak máte chuť experimentovať, pokojne na riasach skombinujte aj viac farieb.

Farebná riasenka NEON Mania, Dermacol – 5,99 eur/ 3 odtiene

Must-have tipy do kabelky

Poslednou bodkou festivalového líčenia by mal byť jednoznačne fixačný sprej, ktorý predĺži jeho výdrž. Zoberte si ho aj so sebou, pri opakovanom použití počas dňa príjemne osvieži a hydratuje pleť bez toho, aby porušil líčenie. Do kabelky si pribaľte aj zmatňujúce papieriky, ktoré odstránia prebytočnú mastnostu z pleti, praktickú tyčinku s SPF a opaľovací krém na telo, ktoré ochránia pleť pred nepríjemným spálením.  

Fixačný sprej na make-up, Dermacol – 5,69 eur

Zmatňujúce papieriky Matt Control, Dermacol – 3,99 eur

Vodoodolný krém na opaľovanie SUN v tyčinke SPF 50+, Dermacol – 11,99 eur/24 g

Praktické balenie opaľovacieho mlieka SUN SPF 50, Dermacol – 3,29 eur/2 x 15 ml

Foto: Dermacol   

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu