TIROLSKO - istota dobrej lyžovačky

V súčasnosti, keď nám počasie nachystalo prekvapenie v podobe teplej jesene a váhavého nástupu zimy, si lyžiari musia zvlášť starostlivo vyberať miesto na zimnú dovolenku. Východné Tirolsko je oblasťou, na ktorú sa môžete spoľahnúť. Ak by náhodou aj nebol dostatok prírodného snehu, moderné a kvalitné zasnežovanie lyžiarskych svahov je tu samozrejmosťou.

Východotirolské lyžiarske lyžiarske  oblasti siahajú až nad 2500 m n. m., čo je spoľahlivou zárukou dostatku prírodného snehu. Stále viac lyžiarov a snoubordistov z Rakúska i zo zahraničia oceňuje nadmorskú výšku a výhodnú polohu svahov lyžiarskych stredísk, ktoré obklopuje veľkolepá panoráma Großglockneru, štítov Vysokých Táur a Dolomitov.

Praktické skipasy ponúkajú to najlepšie z východotirolskej zimy naraz a v jednom balíku. Patria k nemu lyžiarske oblasti oceňované na medzinárodných platformách, ktoré preverujú ich kvalitu. Sú to Großglockner Resort Kals-Matrei, lyžiarske stredisko St. Jakob v Defereggentali s najvyššou zárukou snehovej pokrývky a slnkom zaliate lyžiarske centrum Hochpuster-tal-Sillian pri talianskej hranici.

Skipas si po dohode obvykle vyzdvihnete na recepcii hotela, v ktorom sa ubytujete. Potom si môžete celé dni, občas i do neskorého večera, užívať ten najlepší prirodzený prašan a lyžovať na atraktívnych zjazdovkách bez zbytočného čakania.

Sillian je priateľský k rodinám s deťmi

Po asi sedemhodinovej ceste po diaľnici z Bratislavy smerom k talianskym hraniciam prídete k rakúskemu hotelu Dolomiten Residenz****SUP Sporthotel Sillian. Nachádza sa v malom údolí blízko hlavnej cesty. Je mimoriadne ústretový k deťom, aj k tým najmenším bábätkám. Je tu všetko prichystané pre ich pohodlie. Exkluzívny a zároveň veľmi prirodzený dizajn izieb a apartmánov sa drží alpského štýlu. Určuje ho prírodné drevo, kameň a koža. Luxusné kúpeľne sú skutočnými wellness oázami. Jedinečný, štýlový hotel  má ešte nespornú výhodu v tom, že údolná stanica lanovky, predajňa i požičovňa lyžiarskych potrieb, detské lyžiarske škôlky pre deti od štyroch rokov ležia hneď v susedstve. Práve pri hoteli je aj napojenie na bežkárske trate a zimné turistické chodníky. Lyžiarska oblasť Hochpuster-tal-Sillian sa na internetovom portáli skiresort.de zaraďuje medzi 4-hviezdičkové strediská. Nadmorská výška (2400 m n. m.) a poloha svahov sa postarajú o zimu s vysokou zárukou prirodzeného snehu, množstvom slnka a nádherným výhľadom na Dolomity. Ak deti nemajú práve chuť lyžovať, môžu sa zabaviť v hotelovom detskom klube. Hotel pripravuje po celú sezónu aj program pre tínedžerov od 12 rokov, zameraný na zábavu, dobrodružstvá v prírode a nadväzovanie skutočných priateľstiev. Po dobrej lyžovačke si rodičia určite radi oddýchnu vo wellness časti Vitalresidenz na ploche 3000 m² a na sklonku dňa ešte na hostí čakajú vychýrené východotirolské gastronomické špeciality.

Luxusná dovolenka vysoko v horách

Moderný hotel Gradona Mountain Chalets & Hotel**** sa  vypína vysoko v horách. Leží na úpätí vrchu Großglockner nad horskou dedinkou Kals am Großglockner. Hneď vedľa hotela sa začína zjazdovka známeho lyžiarskeho strediska Großglockner Kals-Matrei, ale ak chcete, kyvadlovou autobusovou dopravou sa dostanete z hotela do údolnej stanice lanovky, ktorá vás vyvezie do výšky 2500 m n. m, odkiaľ sú nádherné výhľady na rozprávkové štíty. Práve tu začínajú aj najnáročnejšie lyžiarske trate. Luxusná Gradonna má veľké wellness centrum s krytým bazénom, saunami a parnými kúpeľmi. Má štýlovo zariadené izby i luxusné reštauračné priestory. Pod samotným hotelom je rad samostatne stojacích chát, vybavených okrem izieb aj kuchyňou a saunou. Obľubujú ich najmä rodiny s viacerými deťmi, ktoré si tu môžu variť, ale aj mladí ľudia, ak chcú dovolenkovať s priateľmi. Výhodou najobľúbenejšieho hotela vo Východnom Tirolsku je nesporne aj to, že rád víta hostí aj s domácim zvieratkom.

Ak sa na zimnej dovolenke túžite venovať len zimným športom a oddychu, východné Tirolsko so svojimi nádhernými horami a kvalitnými službami dokáže tieto želania splniť vrchovato.

Foto: Archív hotelov Sillian a Gradona

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu