Tohtoročná sezóna peľových alergií môže byť náročná. Nie každý z nás sa teší z jarných kvietkov…

0
288
sezóna peľových alergií vincentka

Netypicky teplá zima spôsobila, že kvitnutie rastlín spôsobujúcich alergiu – liesky a jelše – nastúpilo tento rok asi o dva týždne skôr ako vlani. Alergológovia očakávajú, že oteplenie, spolu s dostatkom vlahy a slnečného žiarenia, prinesú rýchly nástup denných koncentrácií peľov v ovzduší a to aj v severnejších oblastiach Slovenska. Tohtoročná jar tak môže byť pre peľových alergikov poriadne náročná. Našťastie na všetky druhy alergií existuje osvedčený pomocný podporný prostriedok, ktorý pomáha uľavovať od ich následkov. Je to svetoznáma minerálna voda Vincentka prameniaca v Luhačoviciach.

Spúšťače alergií na jar

V zime sa mnohým alergikom dobre dýcha. Vzduch je plný kyslíka a teploty pod nulou sú priaznivejšie ako jarné slnko. (Nehovoríme o špecifickej skupine alergikov na slnko.) Kto by sa už tešil na jarné slzenie, smrkanie, pálenie a opuchy očí, chronické zápaly dutín a škriabanie v hrdle, ktoré sú sprievodnými javmi alergických reakcií.

Alergickú sezónu spôsobujú na jar najčastejšie pele kvitnúcich kríkov, stromov a kvetov. Začalo to už vo februári lieskou, jej sezóna trvá 50 dní. K nej sa pridáva jelša, ďalej dreviny z čeľade cyprusovité-tisovité a potom breza, ktorá je hlavným jarným alergénom. V závislosti od rýchlosti nástupu jari sa nepriaznivé obdobie buď rozloží na dlhšie obdobie alebo sa sústredí do menšieho počtu intenzívnych dní. Vtedy sú následky horšie. Prevaha peľov stromov v ovzduší trvá do mája až júna, potom nastúpia pele tráv.

Ani športovanie nemusí byť príjemné

Suché a veterné počasie roznáša alergény a do istej miery znemožňuje aj športovanie v prírode. Chvíľky oddychu od náporu alergénov prichádzajú pre alergikov až večer a najmä po daždi. Jedným z mála pomocníkov je v tom čase minerálna voda Vincentka. Najlepšie je absolvovať prechádzky, či pobyt mimo domu so sprejom Vincentka pri sebe. Jedno až dve strieknutia pomôžu vyfúkať si nos a oslobodiť dýchanie. Na rozdiel od niektorých iných látok v sprejoch, používanie Vincentky je celkom nenávykové.

sezóna peľových alergií vincentka

Ako pomáha Vincentka

Jan Šumšal, riaditeľ spoločnosti Vincentka, hovorí: „Vincentku odporúčajú aj alergológovia, ako neoceniteľného pomocníka pre zvládanie ťažkostí pri všetkých druhoch alergií. Pomáha predovšetkým zlepšovať dýchanie, keď zohráva dôležitú funkciu pri uvoľňovaní hlienov blokujúcich dýchacie cesty, dutiny a hromadiacich sa v hrtane, nose a priedušnici. Tým, že pomáha udržiavať fyziologickú čistiacu schopnosť nosovej sliznice, umožňuje optimálne fungovanie slizničnej imunity. Vincentka je preto taká účinná, lebo obsahuje správne zloženie minerálnych látok a oxidu uhličitého. Tie vytvárajú nepriaznivé prostredie pre baktérie, rozpúšťajú hlieny, pomáhajú zvládať prejavy chorôb a pôsobia aj preventívne. Prispieva aj k tomu, že osmolarita Vincentky je podobná osmolarite ľudskej krvi. Najľahšie sa aplikuje prostredníctvom nosového spreja.“

Vincentka – 100 % prírodný produkt

Prírodná minerálna voda Vincentka je 100 % prírodný produkt na elimináciu nepríjemných sprievodných prejavov alergií. Zvlhčuje sliznicu celej nosovej dutiny a nosohltanu predovšetkým pri pobyte v prostredí s nízkou relatívnou vlhkosťou vzduchu, v priestoroch vykurovaných ústredným kúrením a v prostredí znečistenom prachovými časticami či peľmi. Odporúča sa vyčistiť si ňou dutiny aj po príchode domov z jarnej prechádzky, keď sa do dýchacích ciest dostávajú alergény peľov, plesní a prachu. Pri nádche a zápalových procesoch prináša úľavu a pomáha pri obnove prirodzeného prostredia nosových slizníc. Predovšetkým spriechodňuje dýchanie, pretože oxid uhličitý a soli obsiahnuté v tejto minerálke rozpúšťajú hlieny.

Vincentka  celkovým zložením hypotonickej kyselky s obsahom jodidov priaznivo ovplyvňuje obranyschopnosť v zmysle prevencie chronických bakteriálnych infekcií horných dýchacích ciest, chronickej rinitídy, sinusitídy a chronickej polypóznej nasopharyngitídy. U detí preventívne pôsobí proti rozvoju recidivujúcej tracheobronchitídy a rhinitídy. Aplikácia prípravku je vhodná i po stavoch nosových operácií. Ideálne pomocou nosového spreja, ktorým je možné doplniť Vincentkou z originálneho 0,7 l balenia. Odporúča sa tiež proti vzniku suchých zápalov nosovej sliznice a na prevenciu jej recidív.

sezóna peľových alergií vincentka

www.vincentka.cz

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu