Kolekciu jar/leto 2023 Levi’s® chápe ako inšpirujúcu cestu za vlastným unikátnym štýlom cez autentické hľadanie, ktoré sa nebojí porušiť zopár zažitých štylistických pravidiel a predovšetkým brať nečakané prekvapenia ako výzvu k objavovaniu. Tento prístup je pre Levi’s® vlastný odjakživa. Ani pri 150. výročí značky to nebude inak.

Hlavným motívom celej novej kolekcie sú školské a univerzitné lavice a ich tak trochu nekonvenčný štýl, ale čerpá aj z premyslených vintage nápadov, ktoré si dokážu dotiahnuť do dokonalosti práve zapálení mladí ľudia. Levi’s® zároveň oživuje i kalifornský univerzitný štýl. Všetko je okorenené aj čarom 80. rokov, akademickým prostredím 70. rokov a uvoľnenosťou 90. K oživeniu strihov ikonických 501® siahol Levi’s® do archívov z 19. a začiatku 20. storočia. Siluety sú pre túto sezónu veľmi pohodové a uvoľnené. Všetko je navrhnuté tak, aby vyvolávalo čo najviac emócií. 

Pre dámsku kolekciu jar/leto 2023 sa Levi’s® rozhodol zmiešať upravený štýl, tzv. preppy, s estetikou amerických univerzít a s vintage prvkami. Vznikol tak osobitý, svojrázny štýl, ktorý sa nebojí balansovať trochu na hrane. Pokiaľ ide o nohavice, sukne a šortky, objavíme medzi nimi veľa nových strihov, akými sú napríklad Middy Straight, inšpirované 501® džinmi či Baggy Boot džinmi.

Objavuje sa i denimová novinku, ktorá má výrečný názov Noughties Boot. Názov naznačuje, že bokový strih týchto džínsov bude skutočne nízky a provokujúci. Spolu s XS Skirt držia v hre nízke bokové nohavice a sukne, ktoré je potrebné v novej sezóne brať celkom vážne. V kolekcii sú aj nové farebné verzie milovaných Mom Shorts a Mom Jeans. 

Do popredia vystupuje aj nová Nola bavlnená košeľa. Je voľnejšia a zapína sa po celej dĺžke.

Za povšimnutie tiež stoja i mäkké kockované flanelky. Kolekcia je tiež plná naberaných rukávov a rôznych zaujímavých detailov. Blúzky, topy i košele lákajú k hravému stylingu od boho štýlu až k dosť uhladenému štýlu. 

Inšpirácie k celej kolekcií odráža i farebnosť, ktorá má pre túto sezónu teplé oranžové, červené a zlaté tóny spolu so zemitou zelenou a hnedou. Farebnú škálu dopĺňa nesmrteľná biela a šedá, spolu s hravými odtieňmi marhuľovej a modrej. 

Levi’s® pánska kolekcia pre novú sezónu zmiešala klasiku s rebelujúcim štýlom. Objavujú sa v nej ragbyové a polo košele z rôznych látok, svetre na zapínanie i s klasickým V výstrihom. Novinkou je i tvídový kabát Club Coat, ktorý sa bude výborne párovať so Stay Loose chino nohavicami z vlny či obyčajnou klasikou v podobe teplákovej mikiny. 

Okrem denimových noviniek s uvoľneným strihom sú v kolekcii i stálice v podobe XX Chino a Stay Loose nohavíc, ale aj nové Trail Cargo tepláky z mäkkej tkaniny. Z jemnej látky sú aj Authentic Fit XX Chino Short, ktoré sa vyznačujú kratšou dĺžkou, než na akú sme boli v minulých sezónach zvyknutí. 

Kolekcia tričiek a búnd mieša všetky možné detaily od 70. rokov až do roku 2000, vrátane secondhandovej estetiky s odvážnym americkým vysokoškolským štýlom. Pletené vesty, vlnené bundy s koženými rukávy a flanelové košele. To všetko symbolizuje slobodného ducha novej kolekcie.

150. výročie značky Levi’s® – ikony a najväčšej stálice všetkých šatníkov po celom svete a najslávnejších džínsov, ktoré svet poznal 501®. Pri tejto príležitosti sa Levi’s® rozhodol v tejto sezóne znovu predstaviť klasické strihy z minulosti akými sú 1954 501® pre mužov a 1981 501® pre ženy, vrátane ich nových reinterpretácií. Nový pánsky strih 1954 501® sa inšpiroval celkom pôvodným modelom a vyznačuje sa vyšším pásom, štíhlejšími a mierne sa zužujúcimi nohavicami. Dámske 501®‘ 81 vychádzajú z prvých 501® určených pre ženy, ktoré prišli na svet v roku 1981. Dámske i pánske džínsy 501®, sa dočkajú nových úprav denimu, ktoré farebne vychádzajú z Levi’s® histórie. Všetky modely sa objavia v tzv. selveged denim úprave, ktorá čerpá z archívu a vracia sa až k roku 1890. 

Novinkou je aj kolekcia upravených 501® s nášivkami a zošívanými farebnými látkami pripomínajúcimi populárny patchwork. Medzi nimi vynikajú 501® šortky pre ženy i mužov v štýle vintage. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu