Tak ako každý začiatok roka, aj tento sa nesie v znamení udávania trendov. Čo bude nové v interiéri? Ako si zariadiťalebo rekonštruovať príbytok tak, aby reflektoval najnovšie trendy? Je ich viac, sú rôzne, ale vyznačujú sa tým, že dôležitá je individualita a remeselné a dizajnové spracovanie.

Trendom je nebyť trendy!

Unavuje vás vidieť stále to isté všade, kam prídete? Jedným z interiérových trendov na tento rok, ale aj celú dekádu, je byť jedinečný a mať svoj štýl. Neznamená to, že budete mať nejaký dizajnérsky kúsok, ručne vyrobený doplnok alebo svojrázny nábytok. Interiér by mal odrážať vašu individualitu, váš životný príbeh a reflektovať to, čo vás baví a napĺňa.

Inšpirácia – Matějovský

Nadčasový vzhľad a kvalitné (prírodné) materiály

Ekologické myslenie sa prenieslo aj do interiéru. Ľudia si uvedomujú, že konzumný spôsob života nie je priaznivou budúcnosťou, preto sú čoraz viac obľúbenejšie nadčasové kúsky, ktoré budú trendové aj niekoľko rokov. Jedným z najdôležitejších kritérií výberu je kvalita materiálu a spracovania. Interiéru bude vládnuť napríklad surové drevo, mramor, trstina či rafia. „Pri interiérových textilných doplnkoch sa odporúčajú skôr prírodné materiály ako je bavlna alebo bambus. Ich výhodou je, že sú príjemné na dotyk, zachovávajú si svoj tvar a farbu aj po mnohých opraniach,“ radí Alena Samková, riaditeľka spoločnosti Matějovský, tradičnej českej značky posteľných obliečok a bytového textilu.

Inšpirácia anglickým vidiekom

V roku 2020 bude interiéru vládnuť spojenie tradičného anglického vidieka s novými interiérovými dekormi. Nebojte sa miešať vzory, materiály a nové so starým. Škótske káro, jemné kvetinové vzory a prírodné farby sú presne to, čo z vášho príbytku urobí trendový domov. Dôraz sa kladie na doplnky, ako sú vankúše, deky, prehozy na posteľ, koberčeky či utierky.

Nebojte sa farieb

Neutrálne odtiene budú nahradené teplými farbami, sýtymi odtieňmi (napríklad ružovej, broskyňovej a žltej) a tónmi šperkov. Nájdete ich na stenách napríklad v podobe tapiet, ale aj na nábytku a doplnkoch. Netreba zabudnúť ani na farbu roka 2020 – klasickú modrú. Je elegantná, nadčasová a majestátna. Predstavuje pokoj, dôveru a stálosť, akýsi bezpečný prístav, na ktorý sa vždy môžeme spoľahnúť.

Vzory sú všade

Nájdete ich najmä na textilných doplnkoch. Základom tohto trendu je, že tu neexistujú žiadne pravidlá. Miešajú sa viaceré vzory, farby aj materiály.

Inšpirácia – Matějovský

Kontrasty

V roku 2020 je v móde dizajn inšpirovaný kontrastom. Jedným z tipov ako ho dosiahnuť je kombinácia čiernej a bielej farby, ktorá je nadčasová a elegantná zároveň. Pre odvážnejších je možnosťou ako získať kontrast vytapetovanie stropu. Ten každej miestnosti poskytne netradičný a dramatický vzhľad.

Unikátne koberce

Trendom budú koberce, ktoré sú vyrobené zo zaujímavých a netradičných materiálov alebo obsahujú neočakávané použité komponenty, napríklad koberce so zipsami. Úlohu v interiéri tiež zohrajú koberce zvláštnych tvarov a farieb.

Či už si niektorý z trendov vyberiete aj do svojho príbytku a necháte sa ním inšpirovať, nazabudnite na svoju individualitu.

Zdroj foto: Matějovský

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu