Tri dôvody, prečo by ste mali skúsiť krabičkovú diétu

0
1492

Krásna postava je snom každej ženy. Cesta k nej však nie je pre mnohých jednoduchá. Hlavnú rolu hrajú strava a pohyb. Pestrý, zdravý a vyvážený jedálny lístok na mieru je možné vyriešiť formou krabičkovej diéty. Predkladáme 3 dôvody, prečo ju skúsiť.

Úspora času
Každodenná príprava jedálneho lístka, riešenie zloženia stravy a počítanie kalórií, je nielen časovo neľahkou úlohou. Stravovanie formou krabičiek predstavuje veľkú úsporu času počas týždenného „maratónu“ medzi prácou, domácnosťou, deťmi a koníčkami. Čas, ktorý ušetríte varením, môžete venovať deťom alebo sebe samej, ísť si zacvičiť, dať si masáž alebo si zájsť do kina.

Presná porcia živín
Ďalšiu veľkú výhodu krabičkovej diéty predstavuje kontrola celkového množstva jedla rozloženého do niekoľkých porcií. „Ak chcete trvale chudnúť, je nevyhnutné mať nastavené správne množstvo jedla. Strava musí byť pestrá, vyvážená a pravidelná. Bezmyšlienkovitým znížením potravy sa ochudobníte o živiny a znížite hodnotu vášho bazálneho metabolizmu (BMR) z dôvodu úbytku svalovej hmoty. BMR sa znižuje s vekom a poklesom svalovej hmoty, naopak, rastie pri naberaní svaloviny. Strata svalovej hmoty je nežiaduca a hladovanie s cieľom chudnutia je absolútne nevhodné. S optimálnym nastavením vám pomôžu nutriční poradcovia, ktorých by poskytovatelia krabičkovej diéty mali mať v tíme,“ radí nutričná špecialistka Mgr. Kateřina Šimková zo Zdravého stravovania.

Úspešné chudnutie
Krabičková diéta sa radí medzi jednu z najúčinnejších diét, keďže pri nej nehrozí tzv. jo-jo efekt. Telo dostáva v pravidelných intervaloch a porciách nutrične vyvážené jedlo, žiadne instantné alternatívy jedla či nápoja. Nemáte jednostranne zameranú stravu, naopak, jedálny lístok používa potraviny, o ktorých ste nemali poňatia alebo odvahu ich vyskúšať. A čo je najdôležitejšie, krabičková diéta vás naučí základom správnej životosprávy. Tá je pre štíhlosť a zdravo fungujúci organizmus kľúčová.

Zdroj obrázku: baibaz / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu