Účastníci kampane Do práce na bicykli ušetrili 585 ton CO2

0
387
Do práce na bicykli

Na jubilejnom desiatom ročníku kampane Do práce na bicykli sa zúčastnilo rekordných 116 samospráv so 14 557 účastníkmi. Cieľom kampane bolo vymeniť auto za bicykel, chôdzu, verejnú osobnú dopravu alebo ich kombináciu pri každodennej ceste do práce.

Do kampane sa zapojilo 1 355 zamestnávateľov a 4 251 tímov. Súťažiaci spolu na bicykli najazdili 1 876 320 kilometrov a aj s chodcami a používateľmi verejnej osobnej dopravy ušetrili 585 ton CO2.

„Veľmi ma teší, že záujem o túto kampaň z pohľadu verejnosti a samospráv každým rokom rastie. Aj  pri prvej cyklovýzve z plánu obnovy sme videli, že záujem o cyklodopravu je obrovský. Vďaka nej sa na Slovensku postaví 25 nových cyklotrás. Chcel by som všetkých vyzvať, aby aj mimo kampane aspoň počas leta vymenili autá za bicykle. Je to rýchly a ekologický spôsob, ako sa dostať do práce alebo na stretnutia,“ povedal minister dopravy SR Pavol Lančarič.

Do práce na bicykli

V kategórii Víťazná samospráva sa na prvom mieste umiestnilo už po šiesty raz za sebou mesto Martin. Druhú priečku obsadil Dolný Kubín a na treťom mieste sa umiestnilo Nové mestom nad Váhom.

Kategóriu Víťazná spoločnosť po minuloročnom druhom mieste tento rok ovládlo Ministerstvo vnútra SR. Za ním nasledujú Slovenské elektrárne a tretie miesto obsadila Jesseniova Lekárska fakulta v Martine.   

„Tento rok sa po druhý raz súťažilo v kategórii Víťazný vyšší územný celok. Víťazom sa stal Bratislavský samosprávny kraj, pred Žilinským a Trenčianskym samosprávnym krajom. Všetky tri kraje obhájili svoju minuloročnú pozíciu,“ priblížil národný cyklokoordinátor Peter Klučka.

Pripravil: Martin Petro, Odbor komunikácie Ministerstvo dopravy SR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu