Domov je miestom, kde trávime veľa času. Preto je dôležité, aby bol čistý a útulný. Upratovanie domácnosti nemusí byť iba nepríjemnou povinnosťou, ale zábavnou aktivitou, ktorú si užijete s celou rodinou. Pozrite sa na spôsoby, ako si môžete rozdeliť domáce práce a ako do upratovania zábavnou formou zapojiť aj deti. 

Spravodlivé rozdelenie úloh

Prvým krokom, ako si spríjemniť upratovanie je rozdelenie úloh. Na upratovaní by sa mali podieľať všetci členovia rodiny, aby sa každý cítil byť zapojený a dôležitý v procese upratovania. Nezabudnite si však navzájom pomáhať.

Samotné rozdelenie úloh je už len na vás. Ako dospelí si vezmite na starosť náročnejšie úlohy a prácu s vysokoúčinnými čistiacimi prostriedkami a deťom nechajte upratovanie svojich izieb. Upratanie kúpeľne ako aj kuchynských spotrebičov iste prípadne najskúsenejším členom rodiny…

Upratovanie ako zábava pre deti

Deti môžete zapojiť do upratovania tým, že im dáte jednoduché úlohy, ktoré pre nich budú zábavné. Nechajte ich napríklad upratať svoje hračky na miesto alebo im vymyslite inú jednoduchú úlohu. Ukážte im upratovanie ako hru a podporte ich k správnym návykom. 

Hudba má neuveriteľnú schopnosť povzbudiť a motivovať. Využite to a nechajte deti vybrať si hudbu na upratovanie, na ktorú môžu hoci aj tancovať. Prípadne si celá rodina vytvorte spoločný upratovací playlist, do ktorého môže každý nahrať svoje obľúbené pesničky. 

Účinné čistiace prostriedky

Ak si chcete upratovanie uľahčiť, nezabudnite na správne a účinné čistiace prostriedky. Vďaka nim budete mať upratovanie rýchlo a jednoducho hotové. Ak bojujete s náročnými úlohami, ako je napríklad odstraňovanie kameňa, či čistenie odpadov, vyskúšajte produkty od HG.

Profesionálny odstraňovač vodného kameňa je užitočným pomocníkom, vďaka ktorému čistenie kúpeľne, kuchyne či iných povrchov zvládnete raz dva. Rovnako účinný je aj HG tekutý čistič odpadov, ktorý je najvhodnejším prípravkom na odstránenie upchatých odtokov

Vybrať si môžete aj z množstva iných vysoko účinných čistiacich prostriedkov pre vašu domácnosť. Širokú ponuku nájdete na stránke HG. Tieto prípravky však deťom do rúk nedávajte a pracujte s nimi presne podľa návodu!

Odmeny a motivácia

Upratovanie domácnosti nemusí byť nudnou a namáhavou povinnosťou. Je len na vás, ako si z upratovania urobíte zábavnú aktivitu na mieru pre vašu rodinu. Pustite sa do toho spolu, vytvorte si upratovací playlist a nalaďte sa na upratovanie s pozitívnou energiou. 

Ak vám upratovanie stále robí problém, skúste sa motivovať príjemným výletom pre celú rodinu, filmovým večerom alebo chutným jedlom. Vďaka tomu strávite s rodinou príjemný čas, odmeníte sa za dobre vykonanú prácu a motivujete seba aj svoje deti na ďalšie upratovanie. 

Foto: HG a pexels.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu