Pochmúrne počasie, návrat k pracovným povinnostiam, či topánky špinavé od blata. Aj toto sú dôvody, prečo jeseň miluje len málokto. Práve jeseň je však obdobím, kedy by sme mali spomaliť, venovať sa svojim koníčkom a užiť si ju naplno so všetkým, čo prináša.

Domáca pohoda


Cez leto si dlhé vylyhovanie v posteli vyčítame, keďže krásne slnečné počasie nás priam láka, aby sme čas trávili vonku. Počas jesene si ho však môžeme užiť do sýtosti. Vezmite si do postele obľúbenú knihu, ponorte sa do mäkučkých perín a užite si chvíľku len pre seba. Príjemnú atmosféru dotvoríte, keď si zapálite vonné sviečky, ktoré váš príbytok krásne prevoňajú.


Kulinársky zážitok


Strávte jeseň v kuchyni! Práve teraz je najvyšší čas pripraviť si zásoby na zimu a tak sa s radosťou pustite do zavárania. Hriechom by bolo, keby ste z chutných marhúľ, či jabĺk neupiekli fantastický koláč. Kulinársky zážitok si môžete užiť aj počas kačacích, či husacích hodov, ktoré k jeseni už neodmysliteľne patria.

Urobte si poriadok
Keďže jeseň trávime z väčšej časti doma, je čas začať s upratovaním. V prvom kroku si vytrieďte svoj šatník. Oblečenie, ktoré je ešte nositeľné nemusíte hneď vyhadzovať do koša. Skvelo môže ešte poslúžiť napríklad ľuďom v núdzi. Z nenositeľných odevov môžete urobiť napríklad malé handričky, ktoré môžete následne použiť pri ďalšom upratovaní. Zbaviť by ste sa mali aj vecí, ktoré zaberajú vo vašej domácnosti priestor a ostávajú nevyužité. Nevyhodili ste doteraz ešte ten nefunkčný kávovar? Teraz je ten najvyšší čas urobiť to!

Na cestách


Za magickou jesennou atmosférou sa oplatí vycestovať. Vydajte sa do hôr a užite si krásu majestátnych vrchov u našich susedov. Skvelým miestom na oddych je rakúsky Hallstatt, či poľská strana Tatier. Po turistike si oddýchnite vo wellness a na pochmúrne jesenné počasie rýchlo zabudnete.

Text a foto: Michaela Miňová, unsplash.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu