Bohatý program a zábava pre veľkých i malých na Trnavskom rínku

0
478
program na Trnavskom rínku

Májový jubilejný Trnavský rínek sa bude konať v sobotu 20. mája v historickej časti mesta Trnavy. Návštevníci tu nájdu 130 lokálnych výrobcov a remeselníkov. Nebude chýbať množstvo kultúrnych sprievodných aktivít.

Trnavský rínek je pouličným festivalom plným originálnych produktov, dobrého jedla, pitia, hudby, tvorivých dielní a detských divadielok. Tento rok slávi okrúhlych desať rokov svojej existencie. Trnavčania a návštevníci mesta môžu znovu podporiť svojich lokálnych výrobcov a zabaviť sa na kultúrnom programe v sobotu 20. mája od 9. do 17. hodiny.

Pravidelne tu stretávame stovky návštevníkov z Trnavy, ale aj z jej okolia, ktorí prichádzajú vlakom, pretože sa trh nachádza len pár minút pešo od trnavskej železničnej stanice. Májový Trnavský rínek bude oslavou 10. výročia jeho vzniku a organizátori pripravili okrem predajných stánkov aj bohatý program,“ hovorí Alexander Prostinák, riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

program na Trnavskom rínku

Hudobné vystúpenia na pódiu na Kapitulskej ulici, doplnia pouliční hudobníci. Deti sa zabavia počas divadielok a tvorivých dielní, ktoré budú o 10.30 a 14.30 v dvore Domu hudby na ulici M. Schneidera Trnavského.

Počas Trnavského rínku  bude možné nahliadnuť do jednej z najväčších kostníc na Slovensku – karnera pri Bazilike sv. Mikuláša v dvoch časových blokoch od 10.30 do 12.30 hodine a od 15. do 16.30,“ informuje ďalej riaditeľ.

Západoslovenské múzeum ponúkne komentované prehliadky expozícií v Dome hudby a v neďalekom Múzeu knižnej kultúry. Organizátori zároveň pripravili komentovanú prehliadku starou Trnavou so skúsenou sprievodkyňou Emíliou Valachovičovou, ktorá začne o 14. hodine od súsošia na Námestí sv. Mikuláša, ako aj prechádzku mestom s Annou Siedykh, ktorá predstaví Trnavu z inej perspektívy. Jej začiatok bude o 13. hodine pred vchodom do Baziliky sv. Mikuláša.

program na Trnavskom rínku

Na trhu, na uliciach Kapitulskej, M. Schneidera Trnavského a na Námestí sv. Mikuláša, návštevníci nájdu originálne kúsky oblečenia, knihy, kvety, prírodnú kozmetiku, drevené či textilné hračky pre deti i potraviny. Nebudú chýbať celodenné workshopy a novinkou na Trnavskom rínku bude Fjúžn – program zameraný na nové menšiny žijúce v Trnave.

Príďte sa prejsť do jednej z najkrajších historických častí mesta, podporiť lokálnu tvorbu, stretnúť svojich známych a priateľov, užiť koncerty alebo si niečo vyrobiť v niektorej z tvorivých dielní,“ pozýva za organizátorov Zuzana Šujanová.

Trnavský rínek organizuje Bronco n. o. v spolupráci s Mestom Trnava.Viac informácií nájdete na stránke www.regiontrnava.sk a  v Turistickom informačnom centre – Región Trnava.

program na Trnavskom rínku

Foto: Kamarian photography

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu