Nedopriali by ste si s priateľmi nevšednú letnú večeru vo vinici? V rodinnom vinárstve v Suchej nad Parnou máte v júli príležitosť…

0
435
večera vo vinici

Vinohrady sú pekne obrobené a guľôčky vinnej révy sa na slnku utešene nalievajú budúcim vínom. Vinári v Suchej nad Parnou aj tento rok organizujú počas júla jedinečné letné podujatie s názvom Večera uprostred vinice. Prvá zo série sa uskutoční vo štvrtok 6. júla.

Rodina Zvolenských vo svojom vinárstve Terra Parna, ktoré je známe na pohľad upravenými vinohradmi v talianskom štýle, každoročne pripravuje letné akcie priamo vo vinici. Zážitkové večere sa konajú ešte pred vinobraním a návštevníci majú možnosť si vychutnať tie najlepšie vína z vlaňajšej produkcie vinárstva.

Nebudú chýbať letné šumivé a ružové vína, ale aj Modrý Portugal, ktorý tu pestujeme vďaka jeho tradícii. Historické pramene, kde sa spomína v zmienkach o tomto regióne, siahajú až do 17. storočia,“ hovorí Jozef Zvolenský, majiteľ vinárstva Terra Parna.

v rodinnom vinárstve

Tohtoročná Večera uprostred vinice bude pre veľký záujem z predošlých rokov prebiehať každý štvrtok počas celého júla, a to v štyroch termínoch 6., 13., 20. a 27. júla. Večere začínajú vždy o 18. hodine priamo medzi vinohradmi, ktorým dominuje vežička, v minulosti slúžiaca aj ako rozhľadňa.

„Pre našich hostí pripravujeme štvorchodové menu doplnené našimi vínami. Majstrom grilu bude už tradične náš šéfkuchár Michal Hečko,“ dopĺňa rodina Zvolenských.

Viac informácií nájdu záujemcovia na stránke www.regiontrnava.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava. Vstupenky je však možné zakúpiť si len online na stránke vinárstva https://www.terraparna.sk/eshop/p/dinner-in-the-middle-of-the-wineyard.

v rodinnom vinárstve

Región Trnava
Zdroj foto: Terra Parna

v rodinnom vinárstve
v rodinnom vinárstve

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu