Štefan Štec predstavuje pieseň plnú lásky a nádeje A na našim dvori. Rozprávkovú podobu jej dodala Ľubica Čekovská

0
916

Štefan Štec predstavuje pieseň A na našim dvori, ktorá  má síce teraz vianočný nádych, no aktuálna je počas celého roka. Je o láske všetkých podôb, o dôležitosti rodiny a priateľov. Rozprávkovú podobu skladbe dodala skvelá hudobníčka Ľubica Čekovská, ktorá má k ľudovkám hlboký vzťah. Skladba dostala aj krásnu filmovú podobu. V klipe nám Štefan dovolí nazrieť do svojho súkromia.

Láska, pohoda, priatelia a spoločne strávený čas. To je neodmysliteľná esencia Vianoc, ktorá toho roku bude asi viacerým chýbať. Pripomína ju aj vianočný darček Štefana Šteca, krásna pieseň A na našim dvori.

Túto pesničku poznám z detstva a spája sa mi s rodinnými stretnutiami, keď sa celá rodina zišla u mojich starých rodičov doslova na dvore. Môžem povedať, že medzi Rusínmi je to známa skladba. Len nedávno som však zistil, že má aj svoju autorku. Napísala ju ľudová speváčka z východného Slovenska Anna Servická,“ vysvetľuje Štefan Štec.

V pesničke sa spieva o láske, ktorá je obzvlášť v týchto časoch najdôležitejšou esenciou života.

V tomto ťažkom roku, v období Vianoc jej potrebujeme akosi viac. Nemusí to byť však len tá partnerská láska či vzťah. Ak máme rodičov, súrodencov, priateľov, susedov, kolegov, ale aj zvieratá, v každom tomto vzťahu môžeme prežívať niečo pekné. Netreba ich  podceňovať  a práve naopak pracovať na nich a dôverovať im, ak sa to dá. Hovorí sa, že v živote zažijete len jednu pravú lásku, no ja si myslím, že ich je viac. Viac foriem lásky, ktorej môžeme hovoriť aj inak. Pokoj, porozumenie, šťastie, ústretovosť či radosť zo stretnutia, ktoré v ostatnom období sú nenahraditeľné,dodáva Štefan Štec. 

Skladba dostala novú, trochu vianočnú podobu, vďaka skvelej skladateľka Ľubici Čekovskej.

Ľubica, pôvodom tiež Rusínka, bola veľmi naklonená ďalšej spolupráci. Poslal som jej zopár skladieb a práve táto ju veľmi oslovila. Ľubka jej dodala naozaj krásnu esenciu pokoja a  povedal by som až rozprávkovosti. Je fascinujúce, ako vie pracovať s ľudovou skladbou, dodať jej ďalší rozmer, no zároveň zanechať v nej pôvodnú krásu. Táto skladba nie je koleda. Aj keď jej hudobná úprava nás prenáša do tohto obdobia. Mala by však byť aktuálna počas celého roka. Chcel by som, aby  spoločné stretnutia nezískavali na význame len vo vianočnom období. Aby sme si tieto chvíle niesli celým rokom, aj keď nie sú ozdobené salónkou. Myslím si, že po tomto roku ich cena vystúpila veľmi vysoko,uzatvára Štefan Štec. 

Pesnička A na našim dvori dostala aj krásny klip, v ktorom vystupujú Števovi priatelia a necháva nás trochu nazrieť aj do svojho súkromia.

text: autor sklady: Anna Servická

Úprava: Ľubica Čekovská

Réžia a kamera: Andrej Trocha, Rado Hubert

Námet a scenár: Štefan Štec

Asistent réžie : Radoslav Hubert

Produkcia: ersor s.r.o

Účinkujú: Zuzana Rosíková, Dominik Maniak, Dominik Korytko, Martin Halčin, Martina Babinčáková, Ivana Harachová, Viliam Grega, Martin Mražík, Ľubica Čekovská, Anna Servická, Miriam Toth, Mária Mamrilova, Dušana Štecová, Lenka Gregová, Veronika Vaľková, Alexandra Nuošková, teta Marta, Samuel Toth, Ninka, Adnan Hamžič, Štefan Štec & Fajta 2020 Oyster Agency / Universal Music

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu