Inšpirujte sa! V týchto outfitoch budete vyzerať perfektne a chladno vám nebude

0
395
tchibo outfit

Chystáte sa na lyžovačku alebo do lesa? Nezabudnite, že aj v oblečení do dažďa, vetra a zimy môžete vyzerať štýlovo a nemusí vám byť zima. Hrubé páperové bundy a neforemné otepľovačky sú už minulosťou. Pred chladom, vlhkom a vetrom vás v zime spoľahlivo ochránia ľahké funkčné materiály.  Zohrievajú, odvádzajú pot a zbytočne neobmedzujú v pohybe. Aby ste si vybrali správne, je dobré orientovať sa v jednotlivých funkciách a označeniach. Základom zachovania komfortu počas chladných dní vonku pritom stále zostáva vrstvenie.

Ochrana  pred zimou a potom

Ponožky, pančuchové nohavice, tielka a spodné nohavice z priedušných materiálov odvádzajú vlhkosť z tela na vonkajšiu stranu materiálu.  Úprava DryActive Plus a materiály od Coolmax tak udržiavajú štandardnú telesnú teplotu a ani pri najväčšej námahe vám nehrozí spotenie a prechladnutie.  Niektoré tielka majú aj špeciálne prešívanie v oblasti ľadvín, lyžiarske ponožky zase bývajú polstrované, čím chránia nohy pred najväčšou záťažou.

tchibo outfit

Ochrana pred chladom

Termooblečenie tvorí tepelne izolačnú vrstvu a optimálne chráni pred chladom. Ak má zdrsnenú vnútornú stranu, jeho tepelná ochrana je ešte vyššia. Funkčné tričko z Tchibo vyzerá tak štýlovo, že ho je škoda nosiť len pod pulóver. V chladnom počasí vás zahreje aj tenká čiapka z Tchibo s termoúpravou.

Vlna je prirodzené prírodné funkčné vlákno. Je hrejivá, ľahká, mäkká, odvádza vlhkosť. Dokonca dokáže neutralizovať pachy, takže sa nemusíte báť trapasu, keď si po celom dni vyzlečiete sveter. Obzvlášť jemná je vlna merino, ktorú používa aj Tchibo, v ktorom dostanete funkčnú spodnú bielizeň z jemnej a hrejivej vlny merino pre dámy aj pánov.

Vatovanie je ďalším spôsobom, ktorým sa ešte viac zvyšuje hrejivosť. Stále populárne vatované bundy sú tenké a ľahké, takže sa v nich necítite ako snehuliak. Vatovanie 3M Thinsulate tvoria veľmi jemné vlákna, ktoré optimálne udržiavajú teplo a nebránia v odvádzaní telesnej vlhkosti.

tchibo outfit

Ochrana pred zlým počasím

V zime sa budete vonku cítiť príjemne len vtedy, keď vás studený vietor neprefúka a dážď či roztopený sneh neprenikne cez odev. Tomu zabráni vetruvzdorný vrchný materiál a zatavené švy, cez ktoré neprenikne žiadna vlhkosť. Tchibo používa na svojom oblečení aj vysoko účinné laminovanie, ktoré funguje ako druhá koža. Zabraňuje prenikaniu kvapiek vody a zároveň odvádza telesnú vlhkosť na vonkajšiu stranu. Príkladom je dlhý teplejší kabát neutrálnej farby. Je praktický a pritom elegantný. Pri pobyte v prírode nezabudnite ani na ochranu svojho mobilu pred vlhkom a chladom.

Na visačkách nepremokavých odevoch nájdete aj hodnotu vodného stĺpca. Vyjadruje, koľko vody môže na materiáli stáť bez toho, aby cezeň začala prenikať. V Tchibo považujú za nepremokavé oblečenie s vodným stĺpcom minimálne 3 000 mm.

Eko tip:
Vedeli ste, že k ochrane životného prostredia prispievate aj výberom impregnácie? Impregnácia ecorepel® odpudzuje vodu a nečistoty, je ekologicky šetrná, neobsahuje fluorkarbón a je biologicky odbúrateľná.

tchibo outfit

 www.tchibo.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu