V Žiline nedávno otvorili pre verejnosť nové multifunkčné športovisko

0
283
ANTRACIT Spot_Argi Academy športovisko

Moderné voľnočasové multifunkčné zariadenie ANTRACIT Spot: gymnasticko-športové centrum Argi Academy v Žiline je určené pre všetky vekové kategórie. Vzniklo v atraktívnej lokalite mestskej časti Žilina, Považský Chlmec. Developerom projektu bola medzinárodná skupina ANTRACIT.

Napriek tomu, že samospráva má u nás všade veľmi hlboko do vrecka, Žilina dokázala svojím obyvateľom darovať celkom nový multifunkčný priestor určený na rozvoj širokej a pestrej škály pohybových aktivít. Výstavba sa začala vlani vo februári. Dokončená a do užívania bola odovzdaná začiatkom januára 2024. Zuzana Bajgarová, riaditeľka medzinárodnej developerskej skupiny ANTRACIT pre Českú republiku a Slovensko, zdôraznila: „Sme radi, že sme mohli poskytnúť náš projekt miestnemu združeniu Argi Academy, pre ktoré sme projekt prispôsobili na mieru tak, aby sa podarilo vytvoriť jedinečný a udržateľný areál. Veríme, že obyvatelia Žiliny, ale aj širokého okolia, si v novej športovej hale dobre zatrénujú a budú si môcť naplno užívať svoje obľúbené športové aktivity.“

ANTRACIT Spot_Argi Academy športovisko

Športová akadémia s rozlohou 1 500 m2 je navrhnutá s ohľadom na udržateľnosť a environmentálne aspekty. „Celá budova je zaradená do najvyššej kategórie energetickej efektívnosti „mimoriadne hospodárna“. Zatrávnená plocha je bohato vysadená stromami a kríkmi, zatiaľ čo samotná hala je pokrytá zelenou strechou s rozlohou 1 000 m2,“ dopĺňa Tomáš Kosa, konateľ medzinárodnej stavebnej skupiny HSF System, ktorá bola generálnym dodávateľom stavby. Komplex ponúka celkovo 99 parkovacích miest. Poloha centra v Považskom Chlmci v Žiline umožňuje ľahkú dostupnosť k hlavným dopravným tepnám mesta a diaľnici D3.

„Toto centrum nie je iba budovou s názvom Argi Academy, je to domov, kde sa stretávajú vášne a vytvárajú priateľstvá, kde sa rodia sny a formujú budúce športové hviezdy. Je to miesto, kde bude športová radosť prekvitať. Sme tu, aby sme podporovali každého, kto sa rozhodne pre krok k lepšiemu a aktívnejšiemu športovému životu,“ opísal hlavné ciele a zameranie športovej akadémie Martin Argaláš, štatutárny orgán občianskeho združenia Argi Academy.

ANTRACIT Spot_Argi Academy športovisko

Súčasťou novej budovy športovej akadémie je na mieru vyrobená gymnastická telocvičňa spĺňajúca najvyššie európske štandardy, profesionálna boulderingová lezecká stena s prevismi, baletná miestnosť, funkčná zóna na silový a kondičný tréning, bazén na plávanie pre deti od 5 mesiacov, fínska sauna, kaviáreň s detským kútikom a vonkajšia terasa. V budúcnosti projekt počíta aj s vnútornou parkourovou zónou a vonkajším parkourovým parkom so zapustenými trampolínovými pásmi.

 „Podpora rozvoja pohybových schopností detí a mládeže je jedným z kľúčových pilierov, na ktoré sa mesto Žilina zameriava. Je dôležitým predpokladom, aby mladá generácia získala pozitívny vzťah k športu a pohybu, ktorý si potom prenesie do dospelosti. Preto sa osobne veľmi teším z tohto projektu a veľmi mu držím palce. Nový multifunkčný športový  komplex v Považskom Chlmci je ďalším významným príspevkom na športovej mape Žiliny,“ zdôraznil Peter Fiabáne, primátor mesta Žilina.

ANTRACIT Spot_Argi Academy športovisko

Pripravil: Lukáš Klapil
Foto: Antracit

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu