„VE DVOU SE TO LÉPE TÁHNE!“ NAOZAJ?

Čoraz častejšie sa stretávame so vzťahom: muž + žena + milenka = harmónia bytia. Nevadí to jednej, ani druhej a už vôbec nie jemu!

…keď sú dvaja šťastní, nechýba im tretí…tu sú šťastní traja…

Zväčša ide o harmonické manželstvá, kde prevláda rozum, úcta a až potom je na rade láska. Žena akceptuje mužove rozmary. Vie, že má svoje spestrenie a nevadí jej to. Prečo aj? Veď k nej sa správa s úctou a tvrdí, že ju miluje. Ku šťastiu však potrebuje aj tú druhú, ktorú má takisto rád. O deti sa stará, rodinu zabezpečí a aj k tej svokre rád zájde a pomôže jej v „záhrade“. Naoko dokonalá idylka harmonického manželského páru. Pre iných ide o dlhoročné manželstvo bez problémov, so zdravými a šikovnými deťmi, ale ako to je naozaj vedia iba oni dvaja!

…pssssst…o tom sa nehovorí…

Oni poznajú tajomstvo svojho „úspechu!“. Možno si spolu tie dve dámy občas i poklebetia. Nie o ňom, nie o sexe, ale len tak. Vedia svoje, no navonok sa tvária, že to je normálne. O tom, čo v skutočnosti manželka prežíva vo svojom vnútri nevie nik. Možno sa cíti sklamaná, že mu už nestačí. Skrýva poníženie a pokoru. Smeje sa cez slzy. Radšej zahrá dokonalý pár, akokeby mala čeliť rozvodu a zostať bez neho – „radšej nech má tu svoju, ja budem len ticho v kúte stáť“. Navonok šťastná a vo vnútri iba šedá myška. Možno je to tak, ale čo keď je žena naozaj šťastná a spokojná? Je to vôbec možné?!

…moderný svet skrýva moderné šťastie…

Áno. Môže byť šťastná. Ani ona ho už nemusí milovať, tak ako „zamlada“. Má ho síce rada, ale ide skôr o zvyk. Takto je jej dobre. Žije si v pohodlí, zabezpečená je ona aj deti. S mužom sa neháda, má svoj život, on tiež, ale zároveň zdieľajú aj každodenné radosti a starosti. Racionálne prijali fakt, že už po sebe netúžia. Berú to ako kolobeh života. Prečo sa rozvádzať pre takú hlúposť ako strata vášne a lásky?! Veď si predsa stále majú čo povedať. Majú spoločnú minulosť. Veľa krásnych chvíľ, deti, rodinu, majetok. Prečo zahodiť to všetko, na čom toľko pracovali pre tú tretiu?

…tretia žena…kľúč k dlhoročnému harmonickému manželstvu?! Možno…

Ak aj poznáte takýto pár, možno ste jeho súčasťou, ide väčšinou o inteligentných ľudí s relatívne dobrým postavením v spoločnosti. Môže to vedieť i okolie, ale nehovorí sa o tom. Keď im je tak dobre, nech si žijú po svojom. Možno sú aj v skutočnosti šťastnejší, ako páry bez tej tretej. Veď tu sa nejedná o alkohol, závislosť, agresivitu. Iba o dámu, ktorá vnáša do vzťahu „harmóniu“.

…moderný vzťah? Minulosť hovorí o inom…

Nie je to otázka iba dnešnej doby. V minulosti bolo „normálne“,  že „šľachta“ mala svoje tretie tajomstvá. Nehovorilo sa o tom! A boli spokojní! Nedelili sa majetky, ani deti. On mal svoje potešenie a ona možno tiež. Mladého „rytiera“ alebo sluhu, ktorý polonahý obskakoval okolo domu.

O tom, či je to „normálne“ len ťažko diskutovať. Ak sa obzrieme okolo seba, normálne už nie je nič, no zároveň sa za normálne považuje všetko. Rozdiel je iba v tom, že v minulosti sa o tom mlčalo. Dnes sme benevolentnejší.  Takýto vzťah by určite nemal byť príkladom, no netreba „šťastné trojky“ ani súdiť.

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: Tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu