Chyby, ktoré ľudia pri rozvode robia najčastejšie

Rozvod nie je nikdy príjemný. Niektoré sú rýchle, iné sa naťahujú aj roky. Ide však len o nás a len my vieme z neho urobiť krok, ktorý nám neznepríjemní život na niekoľko mesiacov.

Väčšinou si to bohužiaľ odnášajú tí, ktorých máme najradšej. Týchto chýb sa ľudia dopúšťajú najčastejšie.

Zapájajú deti- toto je asi najväčšia chyba, akú môžete robiť. Deti nie sú rukojemníci a vyhrážať sa nimi je pre nich samé veľmi deprimujúce. Nech už majú koľko rokov chcú, vždy to na nich vplýva a nie pozitívne. Žiadne vyberanie medzi mamou a otcom im nerobte!

Vnímať to ako boj- samozrejme množstvo vzťahov sa končí zle a z bývalého manžela/manželky sa jednoducho môže stať najväčší nepriateľ. Ale len pokiaľ si to pripustíte a tak k tomu aj pristupujete. Boj bude totiž pokračovať dlho a keď nedokážete urobiť kompromis, sami sebe škodíte, máte negatívne myšlienky a váš život tým stagnuje. Toto chcete?

Klamanie, zatĺkanie- všetko to len skomplikuje, celý proces rozvodu sa tým natiahne a vy budete na konci za najväčšieho idiota. Lebo na to, že jeden z vás v niečom klamal, sa skrátka vždy príde.

Žiadna dohoda- tu sa dostávame v podstate k tomu, že považujete rozvod za boj a nemienite sa s ex dohodnúť. Tak sa teda ťahajte po súdoch a ničte si tým drahocenné dni.

Najhorší človek na svete- strávili ste s ním alebo s ňou dlhý čas, roky života. Pravdepodobne predsa len nebude ten najhorší. Pre niečo ste s ním boli a pre niečo ste mu povedali áno.

By Diamond, medzizenami.sk

Foto: facebook

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu