Vianočné kníhkupectvo. Čarovné miesto a láska ku knihám

0
331
vianočné kníhkupectvo

Vianočné kníhkupectvo je srdečný a očarujúci príbeh, ktorý vám vlezie pod kožu a naplní vás vianočnou pohodou. Colganová krásne opisuje význam a dôležitosť rodiny, na ktorú by sme nemali zabúdať. A nemusí ísť len o rodinných príbuzných; o rodinu, do ktorej sme sa narodili… ale rodinu tiež vytvárame so spriaznenými ľuďmi. Tými, na ktorých nám záleží, ktorí nás podporujú a ktorým sme vždy nablízku aj my, keď to potrebujú. Jednoducho ľudia, ktorých milujeme…

V historickej uličke zasneženého vianočného Edinburghu stojí jedno útulné starobylé kníhkupectvo plné čarovných príbehov. Vedie ho milý pán McCredie.
Pre Carmen, ktorá práve stratila prácu a nasťahovala sa k sestre, je toto miesto ako splnený sen. Hrozí však, že sa čoskoro rozplynie ako skorá ranná hmla a pán McCredie ho bude musieť predať.

„Nie sú tu žiadne vianočné knihy!“ upozornila ju. „Idú Vianoce a nie sú tu žiadne vianočné knihy. Je to hlúpy obchod.“
Carmen bola náchylná súhlasiť s ňou.
„Myslíš, že by sme tu mali mať viac vianočných vecí?“
„Myslím, že by ste tu mali mať iba vianočné veci, nič iné,“ odpovedala Phoebe. „Hoci len tie nudné dospelácke.“

Vianoce sú však časom zázrakov a Carmen sa na tomto kúzelnom mieste neocitla náhodou. So všetkým svojím entuziazmom a láskou ku knihám je rozhodnutá vrátiť kníhkupectvu jeho zašlú slávu. Na pomoc jej nečakane prichádza aj známy a charizmatický autor, ktorého však nezaujíma len kníhkupectvo, ale aj odhodlaná Carmen…

Vianočné kníhkupectvo je ten pravý vianočný príbeh pre všetkých milovníkov kníh a čítania. Autorka doslova vyčarovala vianočnú atmosféru a to na mieste, kam chodíme my, knihomoli, najradšej. Je to príbeh plný odkazov na knihy; budete sa strácať v útrobách kníhkupectva, objavovať jeho zákutia a užívať si toto nádherné čítanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu