Viete ako dodať svojmu krbu vianočný šmrnc?

0
353
krb a vianočný šmrnc

Čakáte celý rok na to, ako si každý kút domu vyzdobíte vianočnými dekoráciami a svetlami? Teraz je ten správny čas! Okrem vianočného stromčeka a vonkajšieho osvetlenia však nezabudnite ani na krb. Samozrejme, ak nejaký doma máte. Takto si ho viete skrášliť! 
Postačia vám tieto dekorácie!

Teplo domova

Odejte každý kút domova do vianočného šatu! Rovnako aj krb, ktorý sa v mnohých domácnostiach stáva miestom rodinnej pohody. Teplo domova vyčaríte nielen praskajúcim drevom v krbe, ale tiež štýlovými dekoráciami, ktoré sa na krbe a vedľa neho budú pekne vynímať. Inšpirujte sa našimi tipmi a vykúzlite z obyčajného krbu miesto dýchajúce vianočnou náladou.

Okrášlený krb

Je jedno, či ho máte v obývačke, alebo spálni. Taktiež, či ide o kamenný kozub, alebo moderný elektrický krb s efektom plameňa. Dodajte mu vianočný nádych a to použitím girlandy z ihličia, či rôznych okrasných tráv. Trendom sú aranžmány zo živej, či umelej čečiny, ale tiež machu a ďalších prírodných materiálov. Do aranžmánov umiestnených na rímse kozuba môžete zakomponovať aj šišky, sušené plody, vianočné gule alebo zvončeky. Fantázii sa pri výzdobe kozuba medze nekladú, avšak mala by korešpondovať s ostatnou výzdobou v interiéri.

krb a vianočný šmrnc

Farebná klasika

Rozmýšľate, aké farby vianočnej výzdoby na krb zvoliť tento rok? Klasikou ostáva nepochybne červená v kombinácii so zelenou. Nič však nepokazíte ani zlatými a striebornými odtieňmi, či nežnou bielou. Sofistikovane však vo vianočnej výzdobe vyzerá aj medená farba, ktorá sa skvelo kombinuje so zelenou i béžovou.

Rafinované dekorácie

Hoci v našich končinách ešte krby neozdobujeme tak často, ako v iných štátoch, bola by škoda krb nezútulniť. Kým v Amerike sa krby nezaobídu bez tradičných vianočných ponožiek, ktoré sú na ňom zavesené, u nás zvykneme vyberať sofistikovanejšie dekorácie. Umiestnite pred krb útulný koberec, či kožušinu a tiež vankúše. Priestor pred krbom môžete doplniť aj o taburety, puffy, či kreslá. Chýbať nesmie ani osvetlenie a to vo forme lampášov, lucerien, či svetelných reťazí. Zvoliť však môžete aj obyčajné sviece, ktoré po zotmení vyčarujú magickú atmosféru.

krb a vianočný šmrnc

Text: Michaela Miňová
Foto: pinterest.com, freepik.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu