Viete, čo je Movember?

Od začiatku novembra budete vo svojom okolí pozorovať oveľa viac chlapov s fúzmi. Začal sa totiž Movember. Nejde o nový módny trend, ale hlavne o dobrú vec. Podporte chlapov aj vy ženy napríklad nosením príveskov alebo prsteňov v tvare fúzikov. Viete, čo vykrútené fúzy znamenajú?

Movember je charitatívnym projektom rozšíreným po celom svete. Podstatou je, že muži z celého sveta sa prvého novembra oholia a nechajú si narásť fúzy. Počas celého novembra chlapi takýmto spôsobom s fúzikmi upozorňujú na rakovinu prostaty. O tomto ochorení sa hovorí veľmi málo a práve typickým ochlpením na tvári všetci muži vyzývajú ostatných, aby zašli na preventívnu prehliadku.

Prečo Movember

Zaujímavý názov vznikol zlúčením slov mo (moustache v preklade fúzy) a mesiaca november.  Tento nápad vznikol v Austrálii. Z nenápadnej tridsiatky nadšencov bolo už o rok viac ako 100-tisíc prívržencov tejto iniciatívy a dnes je ich oveľa, oveľa viac. Muži by mali aj finančne prispieť na neziskovú organizáciu Movember a podporiť tak dobrú vec. Alebo minimálne navštíviť lekára a urobiť niečo pre svoje zdravie.

Podporiť Movember nikoho nestojí nič a aspoň sa ľudia zamyslia nad rakovinou prostaty a jej prevencii. Zaujímavý je však aj marketing okolo Movembra. Ženy môžu svojich silákov podporiť nosením príveskov v tvare fúzikov, prsteňov, tričiek a rôznych doplnkov. Alebo svojho miláčika aspoň poslať na preventívnu prehliadku.

Chlapi sa za to nehanbia

Za sú aj mnohí známi muži. K akcii s názvom Movember sa pripájajú aj hollywoodske hviezdy, ako je napríklad Brad Pitt, George Clooney, James Franco, Justin Timberlake alebo Kevin Costner. Filmový drsňák Robert de Niro v minulosti čelil rakovine prostaty. Zo slovenských hviezd prekonal rakovinu prostaty napríklad aj herec Viktor Horján.

A čo vy? Podporujete Movember?

Ali

Foto: weheartit.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu