Vyberte sa za kultúrou do Viedne: 3 výstavy, ktoré musíte vidieť

Blízkosť dvoch hlavných miest dvoch krajín má svoje výhody. Minimálne v oblasti kultúrneho vyžitia. Ak Bratislavčanom čosi v meste chýba, pravdepodobnosť, že to nájdu vo Viedni je takmer stopercentná. Stačí pohodlne nasadnúť na autobus Slovak Lines a v centre Viedne si vychutnať niektorú z týchto pozoruhodných umeleckých výstav.

Bruegel

Trvanie: do13. januára 2019

Kde: Kunsthistorisches Museum

Ako sa tam dostanete od autobusu Slovak Lines: http://bit.ly/2AN6trO

Keď sa v 16. storočí Európa radikálne menila spoločensky, politicky aj ekonomicky, neexistoval internet a sociálne siete, ktoré by tieto veľké zmeny zachytili. Našťastie, existoval Bruegel. Jeho maľby zobrazujú život obyčajných ľudí so všetkými nástrahami a ťažkosťami humorným, až drzým spôsobom. Tieto 450-ročné maľby necestujú často, takže treba využiť, že sa za nimi dokážete dostať za hodinku a pol autobusom a nie lietadlom!

Fascinácia Japonskom

Trvanie: do20. januára 2019

Kde: Kunstforum Wien

Ako sa tam dostanete od autobusu Slovak Lines: http://bit.ly/2zwhn34

Výstava „Faszination Japan“ približuje fascináciu, ktorú západný svet prechovával ku krajine vychádzajúceho slnka koncom 19. storočia. V tomto období ovplyvnila estetické vnímanie Európanov móda japonských látok a drevorezieb, čo sa odzrkadlilo aj v tvorbe velikánov ako Degas, Monet, van Gogh či Klimt. Práve dielam týchto velikánov ovplyvnených Japonskom sa výstava venuje.

Sagmeister a Walshová o kráse

Trvanie: do 31. marca 2019

Kde: Kunsthistorisches Museum

Ako sa tam dostanete od autobusu Slovak Lines: http://bit.ly/2RBIjG3

Rakúšan Stefan Sagmeister je jeden z najväčších svetových dizajnérov a Američanka Jessica Walsh mladá talentovaná dizajnérka, ktorú zobral pod svoje krídla a urobil ju partnerkou svojho newyorského štúdia. Témou ich aktuálnej viedenskej výstavy je krása, jej hlbší zmysel a náš vzťah k nej. Na príkladoch z oblasti grafického a produktového dizajnu, architektúry a mestského plánovania nám ukazujú, že krása nemusí byť iba ornamentálna. Pretavená do funkčného dizajnu objektov má moc zlepšovať kvalitu života.

foto: Slovak Lines / archív redakcie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu