Najlepší a najluxusnejší televízor na slovenskom trhu?

0
1099

Prichádza MICRO LED od Samsungu za 150 tisíc eur

Gigantická obrazovka s najpokročilejšou zobrazovacou technológiou obsahuje 25 miliónov samo svietiacich RGB LED diód a ponúka rovnako kvalitný pohľad zo všetkých uhlov.

Na slovenský trh dorazil najluxusnejší a technologicky najvyspelejší televízor všetkých čias. Samsung uviedol prvý model MICRO LED televízora, ktorý používa rovnakú zobrazovaciu technológiu, akú sa doteraz pýšili len priemyselné panely The Wall používané napríklad koncernom Škoda Auto. Vôbec po prvýkrát sa táto technológia založená na miliónoch samo svietiacich anorganických diódach objavuje v kompaktnom rozmere určenom do domácnosti. Doslova obrí televízor MICRO LED s uhlopriečkou 110″ (242 x 136 cm) je dispozícii v e-shope samsung.sk a u vybraných predajcov s cenou 149 999 €.

 Vzhľadom na to, že na Slovensku nie je vzorka MICRO LED k dispozícii, Samsung ponúka vážnym záujemcom osobnú konzultáciu so slovenským produktovým manažérom. Schôdzku si je možné objednať prostredníctvom infolinky 0800 726 786 alebo prostredníctvom WhatsApp na tom istom čísle. 

„MICRO LED predstavuje najpokročilejšiu obrazovú technológiu, ktorej základom sú samo svietiace RGB LED diódy. Na rozdiel od OLED sú anorganického pôvodu a spracúvajú farby na 20-bitovej úrovni. Výsledkom sú úplne realistické farby aj kontrast, pričom obraz je rovnako kvalitný z akéhokoľvek uhla,“ hovorí Michal Forejt, riaditeľ divízie spotrebnej elektroniky v spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak. Celú obrazovku tvorí 25 miliónov LED diód, ktoré sú od seba vzdialené iba 0,6 mm.

MICRO LED televízor vyniká tiež špičkovým zvukom. Ide o technológiu Majestic Sound s priestorovým prevedením 5.1, ktorý nepotrebuje žiadne ďalšie externé reproduktory, takže sa z bežnej domácnosti stane luxusné kino. MICRO LED televízor je vybavený operačným systémom Tizen, ktorý Samsung používa pri všetkých svojich inteligentných televízoroch a  prostredníctvom neho je možné využívať všetky bežné televízne aplikácie.

K dispozícii je tiež funkcia 4Vue (Quad View), vďaka ktorej je možné na obrazovke zobraziť až štyri samostatné obrazy z rôznych zdrojov. K televízoru je možné pripojiť rôzne externé zariadenia, čo ocenia napríklad hráči – môžu si zobraziť jednotlivé okná alebo napríklad rôzne pohľady na tú istú scénu, všetko vo vynikajúcej kvalite s vysokým rozlíšením.

Profesionálna inštalácia v cene

Inštaláciu tohto televízora vykonáva prémiový servis Samsungu a je v cene prijímača. Obrazovka sa skladá z dvoch subpanelov, preto je nutná ich kalibrácia na mieste inštalácie. Súčasťou balenia je aj držiak na stenu. V prípade, že by divák preferoval skôr stojan, je možné ho dokúpiť ako príslušenstvo za 799 €.

foto: SAMSUNG

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu