Vykročte do ulíc počas Fashion Marš!

Spoznajte nové módne výtvory mladých slovenských dizajnérov a Marš po ateliéroch!

Bratislava zažije v najbližších dňoch hneď dve veľké módne udalosti s tým najlepším čo slovenská scéna ponúka.Tvorbu dizajnérov si kreatívnym a zábavným spôsobom môžu vychutnať všetci nadšenci módy v uliciach mesta aj priamo v dizajnérskych ateliéroch.

Už tento pondelok 1. mája sa ulice starého mesta v Bratislave opäť premenia na najdlhšie prehliadkové mólo a otvoria svoje dvere do dizajnérskych ateliérov plných jedinečných kúskov. Obľúbený módny pochod Fashion marš! si získal veľkú priazeň, a tak prináša už piaty rok zábavu, kreativitu, inšpiráciu a originálnym spôsobom prezentuje lokálny dizajn. Za projektom stojí dizajnérske zoskupenie Denamit, ktorého cieľom je zbaviť módu nálepky nedostupnej noblesy.

Tešiť sa môžete na Lenku Sršňovú, Puojd, Petru Kubíkovú, Barboru Kubi, Borisa Hanečku, Marcela Holubca W. a Ateliér 343 v zložení Pavol Dendis, Lucia Švecová a Petra Kovacs.

Nadšenie neskrýva ani mladá dizajnérka Barbora Kubi: „Páči sa mi myšlienka, ktorá stojí za Fashion Marš!, dostať mladú dizajnérsku tvorbu zo „škatuľky“ prehliadkových mól rovno do ulíc bližšie k ľudom. Preto som si povedala, že sa tento rok zapojím určite aj ja! Moju kolekciu KUBIK uvidíte na osobnostiach, s ktorými rada spolupracujem a sú pre mňa veľkou inšpiráciou. Je sa načo tešiť!“ 

Fashion marš! a lokálnu tvorbu podporia svojou prítomnosťou aj známe osobnosti ako Dominika Zeleníková-Morávková, Katarína Máliková, Barbora Bakošová, Barbara Jagušák, Mária Švarbová, Viola Mariner, Jana Tomas a KUBI SQUAD. O dokonalý make-up sa modelkám postarajú vizážistky Petra Fraňová, Lucia Mikulová a Iveta Poláčková v zastúpení značky GOSH Copenhagen a štýlové účesy vytvorí tím z kaderníckeho salónu KDRKO na čele s hairstylistkou Tatianou Hromadovou so značkou Kevin Murphy.Módny sprievod povedie alegorický voz z RED CAT CABARET s choreografiou od Stanislavy Vlčekovej. Všetkých návštevníkov bude hudobne doprevádzať Pelikán na čele s obľúbeným trubadúrom Ludwigom Baginom.

Tradične sa štartuje v KC Dunaj o 17:00 a v prípade, že nechcete udalosť za žiadnu cenu zmeškať, sledujte trasu po Františkánskej ulici, Františkánskom námestí, Michalskej, Hlavnom námestí, Panskej a Hviezdoslavovom námestí cez ktoré budú modelky prechádzať. Záver vyvrcholí hudobným koncertom Kataríny Málikovej pred concept store-om Slowatch a lokálnym design store-om Slávicou na Laurinskej ulici.

A to zďaleka nie je všetko. Tento rok zažije svoju premiéru aj deň otvorených dverí s názvom Marš po ateliéroch. V sobotné popoludnie 29. apríla od 12. hodiny môžete načerpať inšpiráciu a spríjemniť si deň sprievodnou akciou, ktorá vznikla v spolupráci s projektom Fashion LIVE! a Slovak Fashion Council.

Marš po ateliéroch ponúka výnimočnú príležitosť všetkým zvedavcom a milovníkom módy navštíviť miesta a na vlastné oči vidieť, v akom prostredí vznikajú modely od obľúbených slovenských dizajnérov.

Akciu partnersky podporila firma UBER, vďaka ktorej získate ako návštevníci 20 % zľavu na dve jazdy. Do aplikácie stačí zadať promokód: FASHIONLIVESPRING a cesta za lokálnou módou bude pre vás oveľa príjemnejšia. Chýbať nebude ani špeciálne občerstvenie od značky Hubert

Výber ateliérov je naozaj bohatý, navštíviť môžete Ateliér 343 (vstupná hala VŠVU a nádvorie na Hviezdoslavovom námestí 18), dizajnérky Barboru Kubi a Petru Kubíkovú (Štefániková 19, 3. poschodie), Borisa Hanečku (Smetanová 12), na 3. poschodí na Račianskej 22/A nájdete módne značky a dizajnérov Lenku Sršňovú, Verbua, Rozbora Couture a Puojd. Ďalej môžete vidieť Si.Li. ceramics (Šoltésovej 13), Maximilián Mucska Tailors (Grossligova 37), Nosené (Štúrova 4) a On point bazár (Velehradská 8).

Príďte sa inšpirovať alebo oživiť svoj šatník o unikátne kúsky z dielne slovenských dizajnérov a oslávte koniec apríla a prvý máj veľkolepou prehliadkou.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu