Soľ nad zlato? V súčasnej rozprávke o zdravých a krásnych vlasoch bude najdrahšou komoditou infračervený lúč. V jeho kúzelnej kombinácii s ultrazvukovými vibráciami a terapiou studenou fúziou vám vyčaruje silné vlasy, po ktorých by sa k vám vyšplhal nejeden princ. A teraz späť do reality.

Kúzelníkom je v našom prípade žehlička OWAY – najmodernejší prístroj, ktorý využíva silu ultrazvukových vibrácií a terapie studenou fúziou na opravu vnútornej štruktúry vlasov. Aj keď vyzerá horúco a nebezpečne, robí presný opak – je chladná a vyživuje do hĺbky. Zabezpečuje optimálnu absorpciu profesionálnych prírodných produktov, pričom utesňuje „šupinky“ kutikuly a obnovuje vlasové vlákna najhlbšie ako je to možné.

Táto inovatívna technológia pomáha produktom hlboko preniknúť do vlasovej kôry a vrstiev vlasu, čím posúva ošetrenie v salóne na novú úroveň. Uzatvára povrch vlasu, zahusťuje vrstvy kutikuly vlasu a opravuje vlasové tkanivá. Zabraňuje tak štiepeniu končekov, udržuje vlasy pružnejšie a zachováva ich farbu v priebehu času stále žiarivú.

Ako dopĺňa trichologička Mária Juríková: „V oblasti vlasovej starostlivosti sa infračervené lúče využívajú na ošetrenie poškodeného vlasového tkaniva. „Ohrev“ je produkovaný len elektromagnetickými vibráciami infračerveného lúča, ktorý nie je škodlivý a na pocit je absolútne chladný. Ultrazvuky sú výnimočné nosiče, ktoré optimalizujú akúkoľvek liečbu (studená technológia) tým, že prinášajú živiny priamo do hĺbky vlasu zvnútra – tzv. rebuilding.”

Vyskúšali sme vlasový rebuilding: Výsledkom sú krásne a žiarivé vlasy

Unikátny vlasový rebuilding je najmodernejšia metóda, ktorá obnovuje a posilňuje vlasy z vnútra von tak, ako nič iné. V salóne YOU HAIRSTYLING nám pripravili špeciálnu kúru, ktorú nám namiešala trichologička individuálne pre daný typ vlasu. Predtým sa odborníčka pozrela aj na štuktúru vlasov špeciálnym mikroskopom.

Pomáha liečiť poškodenú štruktúru vlasov, čím zlepšuje ich zdravie a celkový prirodzený vzhľad. Pomocou inovatívnej vlasovej žehličky s infračervenou a ultrazvukovou technológiou sa tento proces ešte viac prehlbuje a proteíny a iné živiny zapracovávajú priamo do hĺbky vlasu.

Žehlička využíva tie najpokročilejšie technológie na zvýšenie účinnosti liečivých produktov OWAY a na uzatváranie týchto živín do vlasov. To zabezpečuje, že liečivé látky prenikajú hlboko do štruktúry vlasov, kde ostávajú, čo vedie k intenzívnejšiemu a trvácnejšiemu účinku.

Výsledkom sú silnejšie, zdravšie a odolnejšie vlasy. Navyše, vlasový rebuilding pomáha predchádzať lámaniu vlasov, štiepeniu končekov a strate farby. Zlepšuje aj textúru vlasov a dodáva im lesk a vitalitu. Pravidelným opakovaním tohto procesu udržujete vlasy v optimálnom stave a chráni ich pred poškodením. 

Trichologička Mária Juríková približuje 4 hlavné vlastnosti tohto ošetrenia:

  1. Ultrazvukové vibrácie: Tieto vibrácie napomáhajú absorpcii produktov, čím uľahčujú hlbší prienik do vlasovej kôry a vrstiev kutikuly.
  1. Terapia studenou fúziou: Táto inovatívna technológia zaisťuje obnovu vnútornej štruktúry vlasu bez toho, aby spôsobila poškodenie a zároveň utesňuje “šupinky“ kutikuly a opravuje tak vlasové vlákno prirodzene.
  1. Infračervené lúče: Elektromagnetické vibrácie infračervených lúčov využívané na ošetrenie poškodeného vlasového tkaniva, napomáhajú mikronizácii a zlepšujú prenikanie aktívnych zložiek do vlasového vlákna.
  1. Prevencia poškodenia: Neškodlivá povaha infračervených lúčov zaisťuje, že vlasy zostanú chránené počas procesu úpravy, čím sa zabráni štiepeniu končekov a zachová sa ich elasticita a farba na dlhšie obdobie.

Neoddeliteľnou súčasťou akéhokoľvek trichologického vyšetrenia a terapie je odborné poradenstvo. Po podrobnej diagnostike, ošetrení, nastavení vhodnej kozmetiky vám odborník vysvetlí, ako sa správne starať o vlasy a vlasovú pokožku aj doma.

„Pravidlo číslo jedna a mýtus, ktorý sa usilujeme najčastejšie vyvrátiť, je napríklad fénovanie. Mnohí ľudia si vlasy nesušia, dokonca si myslia, že fénovanie im škodí. Opak je však pravdou. Ak vo vlasovej pokožke nechceme živiť premnožené kvasinky, vlasy si fúkať musíme. Avšak šetrne, s kvalitným zariadením a krytom, ktorý vlasy chráni pred mechanickým poškodením,“ prezrádza jeden z mnohých tipov pre správnu starostlivosť o vlasy odborníčka.

Dôležitý je tiež smer, v akom vlasy sušíme, ale napríklad aj to, ako dlho vlasy nechávame zabalené v uteráku či ako často meníme posteľnú bielizeň. Kefu na vlasy by sme mali dôkladne čistiť raz za dva týždne a fén raz za mesiac. To všetko a množstvo ďalších postupov ovplyvňujú kvalitu našich vlasov.

„Vlasy treba ľúbiť a s láskou sa o ne, ale aj o seba starať. Zisťovať, radiť sa s odborníkmi, zbytočne neexperimentovať a naslepo neskúšať všetko, čo nám reklamy ponúknu. Výsledky sa potom vždy dostavia,“ dopĺňa trichologička a kaderníčka Mária Juríková. 

Team Your Hairstyling
Team You Hairstyling

Trichologička odporúča vlasový rebuilding pre rôzne typy aj stavy vlasov:

o Vlasy nad 40: Vlasy po 40 roku života zvyknú rednúť a vypadávať, chradnú na hustote a vitalite. Vlasový rebuilding stimuluje rast vlasov a zlepšuje tak ich celkový vzhľad.

o Poškodené vlasy: Vlasový rebuilding je ideálny pre ľudí, ktorí majú poškodené vlasy v dôsledku častého používania tepelných nástrojov na úpravu vlasov, farbenia či chemických ošetrení.

o Slabé a lámavé vlasy: Pre ľudí, ktorých vlasy sú slabé, lámavé a náchylné na rozštiepenie končekov.

o Suché a poškodené vlasy: Osoby so suchými a poškodenými vlasmi, ktoré trpia nedostatkom hydratácie a živín.

o Pravidelne farbené vlasy: Pre ľudí, ktorí pravidelne farbia alebo lakujú svoje vlasy, môže byť vlasový rebuilding vhodným riešením na udržanie zdravia vlasov a ochranu pred ďalším farbením.

o Prevencia poškodenia: Vlasový rebuilding je užitočným prostriedkom na prevenciu poškodenia vlasov a udržanie ich zdravia a krásy v dlhodobom horizonte.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu