Vytvorte si príjemnú domácu atmosféru vďaka dizajnovým doplnkom a dekoráciám

0
1075

Približne pred mesiacom sme sa tešili na najkrajšie sviatky roka – Vianoce. Nakupovali sme darčeky svojim blízkym, ale aj vianočné ozdoby a stavali spoločne s deťmi či vnúčatami vianočný stromček. Stoly nám zdobili rôzne symboly Vianoc a túžobne sme všetci očakávali Štedrý deň. A hoci Vianoce už skončili, naše príbytky nezostali prázdne a smutné. Vianočné dekorácie sme nahradili inými doplnkami, ktoré nám robia radosť každý deň.

Urobme si „Vianoce“ každý deň

Vianoce majú svoje čaro, a preto, keď sa s nimi lúčime, je smutno malým i veľkým. Skladáme vianočný stromček na jeho miesto, kde bude čakať zasa rok, kým opäť po ňom nesiahneme. Dávame dolu vianočné ozdoby, ktoré skrášľovali našu domácnosť celé Vianoce. Možno nás trošku pochytí nostalgia a pocítime smútok za odchádzajúcimi vianočnými dňami. Ale zároveň sa tešíme na ďalšie Vianoce, ktoré sú pre mnohých z nás najkrajšími chvíľami prežitými v kruhu svojich najbližších, príležitosťou stretnúť sa s priateľmi a známymi.

Vieme, že život plynie rýchlo a čas je relatívny pojem. A preto rovnako rýchlo ubehnú mesiace, ktoré delia jedny Vianoce od tých druhých a my znovu siahneme po vianočných ozdobách, stromčeku a dekoráciách. Všetko si treba rozumne uskladniť do škatúľ alebo zabaliť do papiera, aby vianočné dekorácie vydržali čo najdlhšie.

Pre potešenie i pohladenie duše

Každého teší niečo iné, každý má radosť z niečoho iného. Takto jednoducho možno vyjadriť fakt, že sa líšime v túžbach, predstavách i potrebách. A to všetko sa odzrkadľuje aj v takých detailoch, akými sú napríklad doplnky do domácnosti, ozdoby stolov, poličiek, stien a rozmanité dekorácie, ktoré s láskou a radosťou kladieme vo svojom dome či byte.

Môže ísť o menšie predmety alebo väčšie,dekorácie skrášľujúce, alebo praktické, čo je podstatné, že ich máme potrebu mať a občas ich aj zamieňať či nakupovať ďalšie. A prečo sú dekorácie také obľúbené? Z jednoduchého dôvodu – všetci sa chceme cítiť doma čo najlepšie, vytvoriť si oázu pokoja pre seba i pre svojich blízkych.

Zdroj obrázku: Alena Ozerova / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu