Tonikum citlivé k pleti aj planéte

0
968

Novinkou anglickej značky Medik8 je exfoliačné tonikum Press & Glow, po použití ktorého bude pleť zjednotená, hydratovaná, rozžiarená a zároveň zjemnená. Pomáha nielen pleť obnoviť, ale zlepšuje tiež schopnosť pokožky vstrebávať aktívne látky z krémov či sér, ako je vitamín C alebo vitamín A.

Tonikum naviac nedráždivo redukuje nadmernú pigmentáciu, čím pokožku rozjasňuje a farebne zjednocuje. Obsahuje štyri aktívne látky pre žiarivú a zdravú pokožku. Podstatnou zložkou tonika je glukonolakton, ktorý je najznámejšou PHA kyselinou, ktorá sa v pleti mení na kyselinu glukónovú. PHA kyseliny sú oproti AHA a BHA kyselinám tvorené väčšími molekulami, takže neprenikajú tak hlboko do pleti, ale exfoliácia prebieha na jej povrchu. Sú tak vhodnejšie na citlivejšiu pokožku, ktorá AHA a BHA kyseliny netoleruje.

Pleť je aj po exfoliácii dokonale vyživená, svieža a bez nepríjemného pocitu pnutia a svrbenia. Podľa klinických štúdií pôsobí glukonolakton v synergii s vitamínom A (retinolom), a tak zlepšuje jeho vstrebateľnosť pri topickej aplikácii, a tým pádom aj jeho účinnosť. Ďašími účinnými látkami sú extrakt z opuncie, aloe vera a extrakt z acai. Tonikum je ideálne ako podklad pod maku-up, pokožka je po jeho použití svieža, vypnutá a hydratovaná. Používa sa ráno aj večer po vyčistení pokožky, stačí tampónom s tonikom jemne prejsť po tvári.

Tento produkt sa predáva aj vo verzii „refill“, teda náhradnej náplne, ku ktorej použijete pumpičku z predchádzajúceho balenia. Pumpičku tak môžete s náhradnou náplňpu použiť tak 5 krát. Týmto značka Medik8 splnila svoj záväzok týkajúci sa udržateľnosti.

Kúpite na www.medaprex.sk.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu