Záhradná lavička pre dokonalé jesenné večery na záhrade

0
1271

Krásne babie leto je v plnom prúde a podľa predpovede počasia si budeme slnko a príjemné teploty užívať až do októbra. Možnosti výletov a cestovania sú tento rok kvôli Koronavírusovej pandémii obmedzené, ale to je o dôvod viac, prečo sa sústrediť na zveľaďovanie nášho domova a vonkajších priestranstiev, ktoré k nemu patria. Pokiaľ máte záhradu alebo terasu, zamerajte sa na výber vonkajšieho posedenia. Takáto záhradná lavička patrí medzi stálice vonkajšieho nábytku, na ktorom si užijete chvíľu osamote, oddýchnete si alebo sa môžete venovať konverzácii s blízkymi.

Záhradná lavička je ozdobou každej veľkej aj malej záhrady

Využite čas, ktorý musíme tento rok tráviť vo väčšej miere doma a na vlastných záhradách, a zamyslite sa, ako si toto súkromné ​​prostredie môžete zútulniť a zvelebiť. Zamerajte sa na estetickú stránku vašej záhrady a vytvorte si v nej romantické zákutia, kde sa budete môcť na chvíľu posadiť a odpočinúť si, alebo tam môžete usadiť vašich hostí pri vonkajšom grilovaní. Záhradná lavička je snáď najklasickejší kúsok vonkajšieho nábytku, ktorý má dlhú tradíciu naprieč históriou. Ak hľadáte vysokú stabilitu a životnosť, tak pravé pre vás budú liatinové lavičky s pevným kovovým rámom. Doplnené o výplety opierok, ktoré sú vyrobené z dreva alebo plastu, a potiahnuté opierky designovými vzormi vám doprajú potrebný komfort a útulné zátišie.

Záhradnú lavičku vyberiete za pár minút

Kúpiť si na záhradu kvalitný, pekný a cenovo dostupný exteriérový nábytok nie je pri súčasnej ponuke problém. Môžete vyberať od najjednoduchších a najlacnejších plastových výrobkov až po nábytok z masívu, ktorý spoľahlivo odolá zmenám počasia a striedaniu ročných období. Chcete si vybrať peknú záhradnú lavičku, ktorá bude vášmu vonkajšiemu priestranstvu slušať, ale nechcete voľný čas tráviť obchádzaním hobby marketov a skúšaním rôznych variant? Skúste sa porozhliadnuť v ponuke e-shopu Hawaj.sk. Nájdete tam lavičky vo viacerých farebných prevedeniach, napríklad v prírodnom svetlom dreve alebo s tmavou konštrukciou aj tmavými látkami. Na výber máte aj z materiálov.

„Na liatinovú konštrukciu záhradných lavičiek sa umiestňujú latky z rôzneho materiálu. Najobľúbenejším materiálom sú samozrejme klasické drevené latky. V ponuke u nás tak nájdete aj lavičky na záhradu s plastovými latkami, ktoré sú veľmi odolné voči vonkajším vplyvom. Samozrejmosťou je aj výber z niekoľkých dizajnov a štýlov, takže môžete vyberať podľa toho, čo sa vám na záhradu bude najviac hodiť. Od lavičiek v čistom štýle až po tie s rôzne vzorovanými výplňami opierok, „hovorí Martin Čorňák, z e-shopu Hawaj.sk. „Rozdiel v životnosti záhradných lavičiek je zásadný pri výbere materiálu. Všetky naše drevené lavičky sú ošetrené ekologickým náterom proti plesniam, roztočom a poveternostným vplyvom. Kovové lavičky sú natreté antikoróznou vrstvou pre dlhú životnosť kovového materiálu, „dopĺňa Čorňák.

foto: Shutterstock

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu