S príchodom slnečných a teplých dní trávime viac času na terase, či balkóne. Tie sa nezaobídu bez záhradného nábytku, ktorý už dávno nie zložený len z plastových, či ťažkých kovových častí. Práve naopak, záhradný nábytok je štýlovým prvkom, ktorý premení aj obyčajný priestor na oázu oddychu a pohodlia. Toto sú trendy na rok 2023!

Nestarnúca klasika

Rovnako ako v interiéri, tak aj v exteriérovom dizajne má drevo ako materiál stále svoje čestné miesto. Medzi záhradnými trendmi sa objavuje rok čo rok. Pôsobí totiž v priestore neopozerane a zároveň útulne. Ak sa rozhodnete v exteriéri pre drevo, z materiálov je v súčasnosti obľúbená najmä borovica, či teak. Pri výbere záhradného nábytku z dreva stavte na kvalitné spracovanie a tiež dbajte o to, aby bol odolný voči počasiu. Myslite aj na to, že drevo je materiál, ktorý bude po určitom čase nevyhnutné ošetriť a tiež nalakovať. 

Efektný ratan

Hľadáte záhradný nábytok, ktorý vyzerá v priestore efektne a zároveň nezruinuje váš rozpočet? Potom siahnite po umelom ratane, ktorý je síce kópiou prírodného ratanu, no takmer dokonale ho imituje. Umelý ratan je navyše nenáročný na údržbu a je vysoko odolný voči vonkajším vplyvom. Na trhu dnes existuje množstvo záhradných zostáv z ratanu, ktoré sa dajú umiestniť na veľké terasy, ale aj menšie balkóny. 

Štýlový relaxačný nábytok

Počas teplých dní neexistuje nič lepšie, ako pobyt na čerstvom vzduchu v pohodlnom kresle. Trendy v záhradnom nábytku sa neustále menia a prispôsobujú požiadavkám zákazníkov. Tí si chcú na záhrade, či terase užiť maximálny komfort. Ten ponúkajú práve hojdacie záhradné kreslá, ležadlá, či taburety. Mimoriadne obľúbené sú však aj závesné kreslá, laicky nazývané vajíčka. Vďaka robustnej konštrukcii vyzerajú, ako keby sa vznášali nad zemou, čo vyzerá skutočne štýlovo. 

Neopozeraný kov

Rovnako ako drevo, aj kov je materiálom, ktorý z interiéru, ale aj exteriéru len tak ľahko nevymizne. Ľahko sa kombinuje s inými materiálmi a aktuálne sa pri záhradnom nábytku objavuje najmä v kombinácii s drevom. Pohodlnosť sedenia na kovovom nábytku zaistia vankúše, prehozy, či mäkké podušky. Záhradný nábytok z kovu je skladný, čo ocenia najmä majitelia menších priestorov. Manipulácia s takýmto nábytkom je aj menej nenáročná. Kov sa totiž veľmi ľahko udržiava. Jedinou nevýhodou kovového záhradného nábytku je, že po čase môže začať korodovať. 

Text: Michaela Miňová, Foto: unsplash.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu