Viete, čo znižuje vašu príťažlivosť?

Možno sa vám bude zdať, že sú to hlúposti, ale pri prvom stretnutí, či začínajúcom vzťahu, vám môžu poriadne uškodiť.

Psychologička Rachel Maclynn zo spoločnosti The Vida Consultancy zhrnula svoje dlhoročné poznatky a skúsenosti do šiestich zlozvykov ľudí. Pozor na ne najmä pri prvom rande.

Priveľa otázok- nie ste predsa na rozhovore ani na výsluchu. Nikto nemá rád, keď neustále len odpovedá na zvedavé otázky, ktoré môžu už smerovať do príliš intímnej oblasti. O niektorých veciach sa na prvom rande hovoriť nemusí alebo o nich ten druhý hovoriť nechce. Preto sa zbytočne nepýtajte veľa.

Súťaživosť- určite chce každý na prvom rande zapôsobiť, ale je rozdiel medzi tým a predvádzaním sa. Nemusíte hneď vymenovať všetky svoje životné výhry a za každým okolnosti sa snažiť byť lepší ako ten druhý. To zaručene odpudzuje.

Negativita- toto je vec, ktorá dokáže asi najviac odradiť. Málokto sa chce vedome obklopovať negatívnymi ľuďmi. Pokiaľ na prvom stretnutí všetko ohundrete a na všetko sa sťažujete, ste na dobrých 80% odpísaný.

Hrbenie sa- je to možno skutočne hlúposť a na prvé pozretie maličkosť, ale má to zmysel. „Ľudia, ktorí sa hrbia, majú sklesnuté ramená alebo sedia s prekríženými rukami na hrudi, vysielajú znaky úzkosti, nízkeho sebavedomia alebo obranného postoja,“ vysvetľuje psychologička Maclynn.

Sarkazmus- aj keď to patrí k zmyslu pre humor a správna irónia je príjemná a vtipná, netreba si to pliesť už so sarkazmom. Ten môže často vyznieť ponižujúco a toho druhého aj možno nechcene zahanbiť.

Prílišná komunikácia- ak radi píšete smsky a správy na sociálnych sieťach, radšej sa v tomto kontrolujte. Dvadsať správ denne po prvom rande na všetkých kanáloch je podpísanie si rozsudku.

By Diamond, Zena.sme.sk

Foto: tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu