Zbavte sa bradavíc a bolestivých problémov s nohami pomocou unikátnej technológie Filmogel®

0
552
unikátna technológia Filmogel®

Značka URGO je známou francúzskou rodinnou firmou. Vďaka širokému portfóliu je označovaná za experta na drobné poranenia. Každý rok prináša v oblasti vedy rôzne inovácie. Jednou z nich je aj jej unikátna technológia Filmogel®. Spomedzi mnohých špecifický výrobok vysokej kvality na báze tejto technológie sme vybrali tie, ktoré sú určené na ošetrovanie a liečenie bradavíc a problémov, vyskytujúcich sa predovšetkým na nohách. V letných mesiacoch sú zvlášť aktuálne.

Viete, ako sa môžete zbaviť bradavíc?

Bradavice sú nezhubné výrastky na pokožke spôsobené ľudským papilomavírusom, známym aj ako vírus HPV, ktorý ma niekoľko poddruhov. „K prenosu dochádza priamo dotykom a kontaktom. Bradavice sa môžu vyskytovať kdekoľvek na tvári, tele i na končatinách,“ opisuje spomínané ochorenie MUDr. Regina Paulínyová.

Bradavice majú vírusový pôvod a podľa štatistík sa odhaduje, že sú prítomné na pokožke u viac ako 50 % ľudí, pričom sa prejavia len u polovice z nich. „Najčastejšie sa na tvári a krku nachádzajú tzv. nitkovité formy bradavíc, na prstoch rúk a nôh sa môžu objaviť tzv. plantárne bradavice, na tele ako ploché bradavice, niekedy sa objavia aj v oblasti genitálií,“ vysvetľuje dermatovenerologička.

Ochorenie spôsobené vírusom HPV je infekčné a podľa MUDr. Paulínyovej môže trápiť všetky vekové skupiny bez rozdielu pohlavia, pričom vlhko a teplo sú ideálne podmienky pre jeho šírenie. Aj preto predstavujú najväčšie riziko nákazy práve verejné priestranstvá (kúpaliska, plavárne, fitnescentrá, bazény, sauny a pod.). Pomerne ľahko sa môžu preniesť aj z jednej časti tela na druhú.

unikátna technológia Filmogel®

V prípade výskytu bradavíc existuje niekoľko spôsobov ako sa ich zbaviť. „Liečba bradavíc je možná lokálnou aplikáciou prípravkov s tekutým dusíkom, čím dôjde k zmrazeniu bradavíc. Užitočné môžu byť aj prípravky s obsahom leptajúcich látok – TCA kyselina, prípravky s cytostatickým účinkom a keratolytiká – prípravky na zmäkčenie kože. Pomôcť môže aj odstránenie ostrou lyžičkou, laseroterapia alebo chirurgické odstránenie,“ objasňuje dermatovenerologička.

Vďaka značke URGO si v súčasnosti viete s liečbou bradavíc pomôcť aj doma. V rámci prvého kroku pri ošetrení bradavíc vyskúšajte URGO Bradavice kryoterapia. Zdravotnícka pomôcka predstavuje inovatívny kryoterapeutický prípravok na domáce ošetrenie bežných a plantárnych bradavíc na rukách a nohách. Presný a praktický aplikátor uvoľní potrebnú dávku kryogénnej tekutiny na ošetrenie až 3 rôznych veľkostí bradavíc. Zároveň zabraňuje riziku popálenia zdravej pokožky. Po presnom umiestnení aplikátora na bradavicu zmrazí jej jadro pomocou kryogénnej tekutiny. Správnou aplikáciou výrobku sa dá v priebehu 2 týždňov celkom zbaviť bradavice. Prípravok je vhodný pre dospelých a deti od 4 rokov. Odporúčaná cena: 20,99 eur.

V prípade, že sa na pokožke objavia odolnejšie bradavice, môže v rámci druhého kroku pomôcť URGO Pero na odolné bradavice. Ide o zdravotnícku pomôcku s obsahom TCA (kyselina trichloroctová) na ošetrenie odolných bežných a plantárnych bradavíc na rukách a nohách v domácom prostredí. Pôsobí na princípe exfoliácie, ktorá spôsobí olupovanie pokožky a odstráni aj tie najodolnejšie bradavice. Vďaka tomu dôjde k odstráneniu vírusu a zároveň sa začne tvoriť nová a zdravá pokožka. „Výhodné sú už pripravené aplikátory s presne cieleným ošetrením ložiska a farebným gélom,“ radí MUDr. Regina Paulínyová.URGO Pero na odolné bradavice obsahuje gél modrej farby a tak umožňuje jeho presnú aplikáciu na postihnuté miesto. Aplikuje sa u dospelých 2 x denne (deťom 1 x denne) počas 4 dní. Následne sa odporúča 4 dni pauza a cyklus opakujeme maximálne 4 x za sebou. Výsledky sú viditeľné už od prvého týždňa používania. Výrobok je vhodný pre dospelých a deti od 4 rokov. Odporúčaná cena: 18,49 eur.

unikátna technológia Filmogel®

Iné drobné poranenia nôh

Počas leta sme častejšie v prírode, venujeme sa často aj náročnejšej turistike. Môžu nás pritom trápiť napríklad praskliny na chodidlách alebo zápasíme s nepríjemným poškodením nechtov. Pomôžu presne zamerané prípravky URGO Filmogel®.

Na ošetrenie trhlín, prasklín a popraskanej kože na rukách a nohách je určená zdravotnícka pomôcka URGO Filmogel® Praskliny. Po nanesení výrobku sa vytvorí tenký a pružný film, ktorý rýchlo zaschne a chráni poranené miesto pred vonkajšími vplyvmi, bráni tiež znovuotvoreniu rany, izoluje nervové zakončenia a zmierňuje prípadnú bolesť. Zároveň vytvára vhodné prostredie na rýchle hojenie. Odporúča sa aplikovať  2 – 3 x denne až do úplného zahojenia rany. Je vhodná pre dospelých a deti od 3 rokov. Balenie obsahuje fľaštičku (3,25 ml) a špachtličku na nanášanie, ktorá je súčasťou uzáveru a umožňuje presnú aplikáciu. Cena: 10,20 eur.

unikátna technológia Filmogel®

Zdravotnícka pomôcka URGO Filmogel® Poškodené nechty 3,3 ml  je určená na ošetrenie nechtov poškodených mykózou, poranením alebo odstránením umelých nechtov. Po nanesení sa nevytvorí na povrchu priehľadný film, ale necht nasaje látku do svojej štruktúry a nie je vodeodolný, čím sa odlišuje od iných produktov na báze technológie Filmogel®. Aplikácia výrobku sa odporúča 1 x denne na čisté a suché nechty, najlepšie večer pred spaním, aby pôsobil čo najdlhšie. Po nanesení preniká do štruktúry nechtu, kde čistí, regeneruje a chráni necht, súčasne stabilizuje jeho štruktúru a zároveň podporuje rast zdravých regenerovaných nechtov. Na ochranný film je možné naniesť v prípade potreby kozmetický farebný lak na nechty. Prípravok je vhodný pre dospelých a deti od 3 rokov. Odporúčaná cena: 16,49 eur.

Výrobky francúzskej značky URGO distribuuje spoločnosť MagnaPharm SK, takže ich nájdete v lekárňach, ale i na stránke www.magnapharm.sk.

unikátna technológia Filmogel®

www.urgo.sk a www.magnapharm.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu