Počas horúcich letných dní kúpaliská a aquaparky praskajú vo švíkoch. Ak sa chcete vyhnúť masám ľudí a chcete si užiť kúpanie v komornejšej atmosfére, vydajte sa za prírodnými vodnými plochami. Tie sú k dispozícií bez otváracích hodín a za kúpanie nemusíte zaplatiť zväčša žiaden poplatok. Toto sú najobľúbenejšie prírodné kúpaliská, ktoré na Slovensku máme!

Zemplínska šírava

Klenot východného Slovenska, ktorý sa vďaka čistej vode a veľkosti vodnej plochy nazýva aj  slovenským morom. Zemplínska Šírava je obľúbeným miestom rekreantov už od čias socializmu a hoci niektoré rekreačné oblasti chátrajú, stále sa nájdu miesta, kde si užijete čarovnú letnú atmosféru. Obľúbeným strediskom mladých je Kamenec, kde to žije do neskorých ranných hodín diskotékami, živou hudbou, ale aj kolotočmi, či skvelým jedlom. Rodiny s deťmi si skôr vyberajú stredisko Hôrka, alebo Medvediu Horu. Nachádzajú sa tu upravené pláže s reštauráciami, zábavnými prvkami pre deti, či vodnými športmi. 

Domaša

Východné Slovensko sa môže popýšiť aj ďalšou obľúbenou vodnou plochou. Vodná nádrž Domaša, nachádzajúca sa v okresoch Vranov nad Topľou a Stropkov, je aj po desaťročiach vyhľadávanou lokalitou na trávenie chvíľ pri vode. Na rekreáciu je určená predovšetkým časť Domaše, nazývaná aj Veľká Domaša. Tá disponuje viacerými rekreačnými strediskami, no najvyhľadávanejšou lokalitou je stredisko s názvom Dobrá. Domaša návštevníkom ponúka okrem bohatej ponuky vodných športov možnosť užiť si plavbu loďou Bohemia. 

Liptovský Ján 

Ak si chcete užiť relax v geotermálnej vode bez návalu ľudí, navštívte obec Liptovský Ján. V jej južnej časti objavíte skutočný poklad – prírodný perličkový kúpeľ. Z krátera totiž vyviera liečivá geotermálna voda a tak sa tu chodia kúpať ľudia z celého Slovenska. Vychutnajte si prírodnú vírivku zasadenú do čarokrásnej prírody. Keď do nej raz vstúpite, nebude sa vám chcieť odísť.  

Slnečné jazerá 

Aj západné Slovensko má čo ponúknuť milovníkom vody. Súbor jazier v Senci neďaleko Bratislavy je tiež ideálnou možnosťou kam sa počas horúcich letných dní vydať za oddychom a vodou. Stále prítomné slnko zohrieva vodu jazier na 25 °C, ktorá je príjemná na kúpanie. Pri Slnečných jazerách sa dá okrem kúpania venovať aj rybolovu, člnkovaniu a mnohým športovým aktivitám, napríklad tenisu, volejbalu, minigolfu či hraniu obrieho šachu. Súčasťou rekreačného celku je aj aquapark Senec s jedenástimi bazénmi, tobogánovou vežou a wellness centrom. V lete sa aj pri Slnečných jazerách konávajú rôzne tanečné a hudobné podujatia.

Zlaté piesky  

Obľúbeným prírodným kúpaliskom Bratislavčanov sú Zlaté piesky v bratislavskej mestskej časti Ružinov. Vodná plocha sa nachádza v pokojnom prostredí s piesočnatou plážou a množstvom tieňa, ktoré jej dodávajú stromy. Na svoje si tu prídu všetky vekové skupiny. K dispozícii je tobogán, volejbalové ihrisko, aj minigolf. Množstvo zábavy si určite užijú deti na detskom ihrisku s lezeckou stenou. Bohatá je aj ponuka rozličných reštauračných zariadení, ubytovania, kempovania a v letnom období nechýbajú ani rôzne kultúrne podujatia či koncerty. 

Text: Michaela Miňová, Foto: unsplash.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu