Huslista Marco Rajt, prezývaný aj Vanesse Mae v nohaviciach, prichádza opäť s výnimočnou šou. Jeho projekt Rock meets classic dostane vďaka fakírke Kike doslova ohnivý ráz! Marco zahrá v husľovom prevedení také rockové megahity ako We Will Rock You od skupiny Queen či It´s My Life Johna Bon Joviho. Diváci nebudú vedieť, či sa skôr sústrediť na úžasnú muziku, alebo sledovať nebezpečné hry fakírky s ohňom. Nezvyčajný zážitok bude súčasťou otvorenie Vianočných trhov v Žiline už 23. novembra 2023!

Marco Rajt dlhodobo ohuruje slovenské publikum tým, ako dokáže pretaviť rockové hity do jemno-drsnej husľovej podoby. Skladby kapiel Scorpions, Queen, Bon Jovi a ďalších znejú v jeho podaní naozaj fantastiky. Tento raz však posúva svoju šou ešte ďalej: spojil sa s fakírkou Kikou, ktorá dodá koncertu doslova ohnivý ráz! 

   „Nápad vznikol veľmi spontánne a toto je kombinácia, ktorá k sebe podľa mňa veľmi dobre pasuje. V mojom vystúpení ide primárne o rockové skladby a hity, ktoré ľudia dobre poznajú. Rock meets Classic však tvoria i dynamickejšie skladby z klasiky. V kombinácii s ohňom pôjde o poriadnu nádielku energie a verím, že pre divákov tiež nezabudnuteľný zážitok,“ teší sa Marco Rajt.

 Fakírka Kristína je herečka, modelka a tanečnica, ktorá sa nebojí zvíjať sa s hadom okolo krku, ani „hltať“ oheň! Oslovenie na spoluprácu s Marcom ju potešilo. Nápad spojiť husle a oheň bol pre mňa ako splnený sen. Ja sama som huslistka, v detstve som tancovala na Vivaldiho štyri ročné obdobia a sem tam vystupujem aj na hudbu Lindsey Stirling, ktorá je, okrem iného, tiež bývalou baletkou. Každopádne spojenie husľovej hudby a tanca s ohňom je naplnením jednej časti mojich umeleckých ambícií. Na väčšie výstupy je potrebné natrénovať presnú choreografiu, keďže Marco má veľký rešpekt pred ohňom a je dôležité, aby sa na pódiu spolu so mnou cítil pokojne a bezpečne. Úplne mi postačí, keď mi dodá zopár skladieb, sama na ne zostavím choreografiu a spoločne ju už len jemne doladíme,“ uzatvára fakírka Kika.

 Túto jedinečnú šou diváci uvidíte na otvorení Vianočných trhov na Mariánskom námestí v Žiline už 23. novembra 2023 od 17. hodiny.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu