Zo známeho spreja Vincentka Standard je dnes Vincentka STANDARD HYPOTONICKÝ sprej

0
1047

Aplikácia minerálnej vody Vincentky prostredníctvom nosového spreja Vincentka je jedným z najobľúbenejších spôsobov využitia prírodnej minerálnej vody Vincentka. ,,Práve pomocou spreja a jeho aplikátora vieme dopraviť Vincentku na miesto, kde potrebujeme aby pôsobila. Teda tam kde vznikajú hlieny a kde spôsobujú nepriechodnosť nosových dutín pre dýchanie. Navyše rozstrekovanie Vincentky na jemné čiastočky – aerosol, mnohonásobne zväčšuje aktívnu plochu, na ktorej pôsobí a rozpúšťa hlieny. Nejde tu len o užívateľský komfort, ale aj o to, že mechanizmus takéhoto pôsobenia prináša rýchlejšiu úľavu. Vincentka je účinná aj pri iných aplikáciách, napríklad preplachovaní dutín, alebo inhalovaní. Sprej je však jednoznačne najrýchlejší a teda najpraktickejší,“ vysvetľuje Jan Šumšal, riaditeľ Vincentky.

Prečo Vincentka uvoľňuje dýchanie

Vincentka je 100 % prírodná voda, niekoľko desiatok miliónov rokov stará zvyšková morská voda z treťohôr, obohatená o minerály. Zlepšuje dýchanie, pretože oxid uhličitý a soli obsiahnuté v tejto minerálke, majú schopnosť rozpúšťať hlieny. Vincentka je nenávyková, nielenže neničí sliznicu, ale naopak prispieva k jej hojeniu, pretože je pre organizmus fyziologicky prirodzená. Má osmocitu podobnú ako ľudský organizmus a práve na princípe osmózy pomáha Vincentka prirodzene uvoľniť opuch nosovej sliznice a obnoviť priechodnosť nosa. Alergici a ľudia s upchatými nosmi, vrátane tehotných a dojčiacich žien a malých detí si na Vincentka nosový sprej, ktorý vynikajúco dokáže uvoľňovať dýchanie, už zvykli. 

Zmena názvu, nie obsahu

Akciová spoločnosť Vincentka v rámci recertifikácie svojho úspešného produktu mení – dopĺňa názov svojho obľúbeného nosového spreja na Vincentka STANDARD HYPOTONICKÝ sprej. K doterajšiemu názvu tak od júla 2021 pribudlo slovo HYPOTONICKÝ, čo lepšie vystihuje tento produkt. Zloženie spreja ani účel jeho použitia sa však nemení. ,,Nový názov lepšie charakterizuje tento náš produkt  z hľadiska vstrebávania do organizmu. Prípravok je výnimočný vďaka vysokému množstvu minerálov a stopových prvkov pochádzajúcich z kryštalicky čistej reziduálne morskej vody z treťohôr. Hypotonický nosový sprej slúži na prevenciu ochorení nosovej sliznice a hygienu nosových dutín. Chráni proti nachladnutiu, chrípke a alergickej nádche, posilňuje obranyschopnosť, zvlhčuje a čistí nosnú sliznicu, odstraňuje hlieny, je vhodné ho používať aj počas tehotenstva a dojčenia a nie je návykový,“ informuje a vysvetľuje riaditeľ Vincentky. Ďalej poukazuje na to, že prípravok pomáha udržiavať fyziologickú čistiacu schopnosť nosovej sliznice (funkciu riasinkového epitelu), keďže umožňuje optimálne fungovanie tzv. slizničnej imunity, ktorá sa stará o primárnu ochranu pred infekciou.

Vhodné zvlhčovanie sliznice

Aj ľudia, ktorí nemajú problém s nosovou sliznicou sa neraz dostávajú do prostredia, ktoré sliznici nedovoľuje jej prirodzené fungovanie. ,,Sprej sa úspešne používa aj na zvlhčenie sliznice celej nosovej dutiny a nosohltanu predovšetkým pri pobyte v prostredí s nízkou relatívnou vlhkosťou vzduchu, v priestoroch vykurovaných ústredným kúrením a prostredí znečistenom najmä prachovými časticami. Celkovým zložením hypotonickej kyselky s obsahom jodidov priaznivo ovplyvňuje obranyschopnosť v zmysle prevencie chronických bakteriálnych infekcií horných dýchacích ciest, chronickej rinitídy, sinusitídy a chronickej polypóznej nasopharyngitidy; u detí preventívne pôsobí proti rozvoju recidivujúcej tracheobronchitíde a rinitíde. Aplikácia prípravku je vhodná aj po stavoch nosových operácií. Odporúča sa tiež proti vzniku suchých zápalov nosovej sliznice a na prevenciu jej recidív,“ konštatuje Jan Šumšal na záver.

www.vincentka.cz

Foto: Vincentka, a. s.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu