Starbucks otvorí prvú kaviareň na východnom Slovensku 

0
936

Sieť celosvetovo obľúbených kaviarní Starbucks pokračuje v expanzii mimo hlavného mesta. Prvá kaviareň na východnom Slovensku otvorí svoje brány už o pár dní v obchodnom centre Novum v Prešove. Ide v poradí o deviatu kaviareň Starbucks na Slovensku. V júli nastala zmena aj na pozícii regionálneho riaditeľa Starbucks pre Slovensko a Českú republiku. Grzegorz Kazmierczak vystriedal na pozícii Lukáša Porazila, ktorý sa presunul na pozíciu riaditeľa nemeckého trhu.

„Pandémia koronavírusu a s tým súvisiace opatrenia mali dopad aj na naše plány v rámci expanzie. O to viac ma osobne teší, že sa nám aj napriek vzniknutej situácii podarilo pripraviť všetko na otvorenie prvej kaviarne na východe Slovenska a  dostať sa tak opäť o čosi bližšie k našim zákazníkom. Otvorenie novej kaviarne v Prešove je pre nás veľkým krokom a zároveň takým malým darčekom pre nás aj našich zákazníkov k piatemu výročiu otvorenia prvej slovenskej kaviarne. Sme radi, že budeme môcť sprostredkovať jedinečný Starbucks zážitok aj zákazníkom v tomto krásnom meste a jeho okolí,“ hovorí Grzegorz Kazmierczak, regionálny riaditeľ Starbucks pre Slovensko a Českú republiku

Kaviareň Starbucks v Prešove privíta svojich prvých zákazníkov už 6. augusta, kedy sa uskutoční jej slávnostné otvorenie. Počas neho sú pre návštevníkov pripravené viaceré prekvapenia. Okrem tradičného krájania torty a ochutnávok kávy, je pre prvých 100 zákazníkov pripravený darček v podobe Reusable Cup-u a tiež zľava až 50 % na vybranú ponuku hrnčekov, pohárov, tumblerov a príslušenstva.

Nový regionálny riaditeľ

Grzegorz Kazmierczak má dlhoročné skúseností v rámci  spoločnosti AmRest aj so značkou Starbucks. V roku 2008 pôsobil ako vedúci smeny v Pizza Hut vo Vroclavi, v roku 2010 nastúpil do Starbucks ako asistent manažéra kaviarne. Rýchlo sa vypracoval na pozíciu manažéra a v roku 2015 využil novú životnú príležitosť a presťahoval sa do Prahy, kde pôsobil na pozícii District Managera Starbucks a v tejto funkcii zotrval až do súčasnosti. Grzegorz Kazmierczak bude na novej pozícii spravovať dva rozbehnuté trhy, kde určite využije svoje bohaté skúseností z predošlého pôsobenia v rámci značky Starbucks.

„Starbucks je a vždy bol predovšetkým o ľuďoch. Prirodzene sa preto sústredím predovšetkým na to, aby Starbucks poskytoval to najlepšie nielen našim zákazníkom, ale aj partnerom (zamestnancom). Máme úžasné tímy vo všetkých 59 kaviarňach v Českej republike a na Slovensku a chceme im dať príležitosť rásť spolu s našou značkou. Prirodzený smerovaním je otváranie nových kaviarní, v čom  sme v poslednej dobe, zo zrejmých dôvodov, trochu spomalili, ale som presvedčený, že sa čoskoro vrátime k našim plánom, aby sme jedinečný Starbucks zážitok mohli sprostredkovať stále väčšiemu počtu zákazníkom od Karlových Varov až po Prešov,“ hovorí nový regionálny riaditeľ Starbucks pre Slovensko a Českú republiku Grzegorz Kazmierczak.

foto: Starbucks

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu