Zoznámte sa s novým tohtoročným farebným odtieňom, ktorý iste môže príjemne dominovať aj u vás doma

0
432
peach fuzz farebným odtieňom

Hoci podľa kalendára i teplomera máme ešte za oknami zimu, u nás doma si môžeme vyčariť teplo. Závan leta uprostred zimy? Určite nám to tento rok zaruči aj Inštitút Pantone, keď vyhlásil odtieň Peach Fuzz ako farbu roka 2024. Podľa odborníkov inštitútu ide o farbu, ktorá symbolizuje pokoj, pozitívnu energiu a porozumenie medzi ľuďmi.

Peach fuzz, ako by sa mal názov farby voľne preložiť, sprítomňuje asociácie so šupkou šťavnatej zrelej broskyne a zároveň vyvoláva spomienky na teplé a bezstarostné prázdninové dni.

Nemusíme však čakať, kým sa naozaj prenesieme do príjemného leta v znamení zrelých broskýň.  Môžeme si ho už teraz sprítomniť, napríklad drobnou úpravou bytových textílií a doplnkov v byte. Módna farba sa príjemne snúbi s bielou farbou, zeleňou, svetlým i tmavým drevom a napriek jemnosti, je neprehliadnuteľná. V interiéri z nej nemusí byť veľa a predsa vynikne. Niekedy postačia dekoratívne vankúše v hale, svietidlá, dekoratívne sviečky, svietnik, prestieranie, možno záves na okne v obývacej miestnosti, v kúpeľni vynikne zase súprava na hygienické pomôcky… A v spálni urobí zázrak už to, ak vankúše a paplóny oblečiete do hodvábnej látky broskyňovej farby. 

peach fuzz farebným odtieňom
peach fuzz farebným odtieňom

Ale farba Peach fuzz neinšpiruje len bežných konzumentov módy. Iste si získa srdcia milovníkov krásnych interiérov. Láka aj profesionálov, architektov, dizajnérov, módnych tvorcov, ktorí usilovne pracujú a čoskoro nás prekvapia svojimi novými kolekciami v tomto farebnom odtieni. Kým sa tak stane, môžeme si pozrieť aranžmány a produktové inšpirácie, ktoré pripravili stylisti Westwing.

peach fuzz farebným odtieňom

Pripravila: Sabina Bathoryová
Foto: Westwing

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu