Do konca apríla zostáva ešte pár dní na to, aby ste sa rozhodli darovať niekomu 2 % z daní. Pomôžte druhým a venujte ich napríklad ľuďom, ktorí stratili domov a sú na úteku. Za vaše 2% z daní bude vďačná Slovenská humanitná rada, ktorá pomáha práve takým ľuďom. 

Národné dobrovoľnícke centrum – Slovenská humanitná rada – zastrešuje 116 charitatívnych a humanitných organizácií, občianskych združení a nadácií pôsobiacich u nás v sociálnej oblasti. Okrem iného je aj implementačným partnerom medzinárodných organizácií UNHCR (Úrad Vysokého komisára OSN pre utečencov) a UNICEF (Detský fond Spojených národov) na Slovensku. 

SHR realizuje viacero projektov, v súčasnosti napríklad spolu s UNICEF a UNHCR zriaďujú tzv. „Blue Dot“ centrá. Ide o bezpečné miesta, kde nájdu ľudia na úteku podporu  a ochranu. Na jednom mieste získajú potrebné informácie, poradenstvo o miestnych službách, odporúčania na zdravotnú starostlivosť, vzdelávanie, právnu pomoc či psychosociálnu podporu. Blue Dot centrá poskytujú tiež základnú lekársku pomoc, občerstvenie, teplý nápoj, nepotravinový sortiment, pohotovostnú starostlivosť o deti bez sprievodu, prepravu zraniteľných osôb a ľudí so zdravotným postihnutím.

Tieto služby sú zamerané predovšetkým na pomoc utečencom, so špecializovaným zameraním na deti a tie skupiny, ktoré sú najviac ohrozené, na ľudí so zdravotným postihnutím a na tých, ktorí by mohli byť predmetom obchodovania s ľuďmi, na ľudí, ktorí prežili násilie a utečencov z komunity LGBTQI+. V rámci poskytovaných služieb sa zamestnanci Slovenskej humanitnej rady venujú aj pomoci utečencom v utečeneckých táboroch v SR a integrácii osôb s udelenou medzinárodnou ochranou do spoločnosti. 

Podporte Slovenskú humanitnú radu, venujte jej 2 % zo svojich daní. 30. apríla 2023 je posledný termín pre zamestnancov na podanie Vyhlásenia o poukázaní 2 % z dane (spolu s Potvrdením o zaplatení dane). Potvrdenie o zaplatení dane vám vystaví zamestnávateľ. V tomto potvrdení je údaj o dátume zaplatenia dane a základ na vypočítanie 2 % z vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby špeciálne pre Slovenskú humanitnú radu nájdete tu.

ĎAKUJEME, že pomáhate!

Foto: archív SHR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu